Android'den PC'ye transfer!

Google, Android kullanıcılarına uzun süredir sunduğu bu işlevi, artık PC kullanıcılarına da sunuyor!

16 Ağustos 2013, Cuma 20:15
A A

Henüz Türkçeyi desteklemeyen kişisel yardımcı Google Now, Android'li ceplerde ihtiyacınız olabilecek bilgileri size kendiliğinden sunarak hayatınızı kolaylaştırıyor. Şimdi ise Google, bu işlevin masaüstü PC'lerde ve fazlasında, Googla Arama sayfasında kullanılabilir hale geldiğini blog'unda duyurdu.

Google Now'un bilgisayarlara geleceği bir süredir konuşuluyordu; ve sonunda bu söylentiler gerçeğe dönüştü. Önümüzdeki günlerde arama işlevine eklenecek yeni işlev, Amerikan İngilizcesi konuşanların aradıkları veriyi bulabilmeleri için "işlevsel sorular" sormalarına izin verecek. Örneğin "What's my flight status?" ("Uçuş durumum ne?") veya "When will my package arrive?" ("Paketim ne zaman elime ulaşacak?") gibi soruları yazarak veya konuşarak sormak mümkün olacak.

Facebook'un Graph Search işlevinde olduğu gibi Google'dan örneğin belirli kategorideki resimlerinizi göstermesini isteyebileceksiniz. Bu yeni tür arama, uçuşlar, rezervasyonlar, satın almalar ve fotoğraflar için kullanılabilecek.

Resimlerle: 12 alternatif Google açılış sayfası!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.