Android'e bir yetenek daha!

Android'li ceplere geçen ay gelen bu özellik, yeni bir yetenekle daha da güçlendi!

26 Eylül 2013, Perşembe 14:15
A A

Android kullanıcıları, Google'ın Android Cihaz Yöneticisi'ne eklediği yeni işlev sayesinde cihazlarını uzaktan devre dışı bırakabilecekler.

Konum izleme ve uzaktan silme gibi olanaklar sunan yeni işlev geçtiğimiz ay ortaya çıkmıştı. Şimdi ise web üzerinden kullanabildiğiniz araç yoluyla Android 2.2 ve üzerini kullanan tüm telefonlarınızı uzaktan bir parolayla kilitlemeniz mümkün. Kullanacağınız kodun kilit ekranında kullandığınız PIN kodundan farklı olması mümkün. Yani kilit ekranı parolanız ele geçse bile cihazınızı farklı bir parolayla koruyabilirsiniz.

Cihazınızı uzaktan kilitleyebilmeniz için bir Wi-Fi veya mobil ağa bağlı olması gerekiyor. Hırsız telefonunuzu kapatmışsa veya uçak moduna almışsa, veri bağlantısı sağlandığı anda kilit devreye giriyor. Telefonunuzu geri alamayacağınızı düşünüyorsanız, yine web aracını kullanarak içindeki verileri silmeniz de mümkün.

Resimlerle: En iyi 10 Android Jelly Bean'li cep!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.