Angelina Jolie, Winston Churchill tablosunu satışa çıkardı

ABD’li oyuncu Angelina Jolie (45), evinin duvarında asılı olan merhum İngiltere Başbakanı Winston Churchill’in yaptığı tabloyu açık artırmaya çıkardı. Tower of the Koutoubia Mosque adlı tablonun 3.4 milyon dolara (24.3 milyon lira) satılması bekleniyor.

03 Şubat 2021, Çarşamba 09:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ABD'li oyuncu Angelina Jolie, eski İngiltere Başbakanı Winston Churchill’in İkinci Dünya Savaşı sırasında yaptığı ve kendi koleksiyonunda bulunan tek tablosunu satışa çıkardı. Tower of the Koutoubia Mosque isimli tablo, İngiltere’deki Christie’s Müzayede Evi’nin 1 Mart tarihinde gerçekleşecek akşam satışında açık artırmaya çıkacak.

Konferans sonrasında bu tabloyu yapmış

Konferans sonrasında bu tabloyu yapmış

NTV'de yer alan haberde, müzayede evi yetkililerine göre Churchill, 1943 yılında Kazablanka Konferansı sonrasında bu tabloyu yapmış ve ABD eski başkanı Franklin D. Roosevelt’e hediye etmiş.

Eski başkanın ölümünün ardından ise tablo, oğlu Elliot Roosevelt’e, 2011’de New Orleans’taki satıştan sonra da Angelina Jolie’ye geçti. Müzayede evi yetkilileri, tablonun 1.5 milyon ile 2.5 milyon sterlin arasında alıcı bulacağını tahmin ediyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sahte milyarder Anna Sorokin'in hayatı dizi oluyor