Ankara'da bayram önlemleri

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı'nı rahat ve huzur içerisinde geçirmelerini sağlamak için birtakım önlemler aldı

23 Kasım 2009, Pazartesi 11:43
A A

Ankaralılar 4 günlük Kurban Bayramı süresince kent içi ulaşımda EGO otobüslerinden ücretsiz yararlanacak. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de arife günü ve 4 günlük tatil süresince alışveriş, konaklama, ulaşım merkezleri ile mezarlıkları sürekli denetim altında tutacak.

MEZARLIKLARA ÜCRETSİZ SEFER

EGO, Kurban Bayramı süresince Karşıyaka ve Cebeci Asri Mezarlığı’na ücretsiz otobüs seferleri düzenleyecek. Karşıyaka Mezarlığı’nı ziyaret edecek vatandaşlar, 4 gün boyunca metro hattında bulunan Hastane Durağı’ndan, saat 06.00’dan itibaren 10 dakikada bir Karşıyaka Mezarlığı’na taşınacak.

Cebeci Asri Mezarlığı’nı ziyaret etmek isteyenler için de Sıhhiye Köprüsü üzerinden, Ulus Anafartalar Çarşısı ve Zafer Çarşısı önünden yarım saatte bir otobüs kaldırılacak.

Vatandaşların su ihtiyacını karşılamak üzere, ASKİ Genel Müdürlük Binası’nda bayram süresince saat 08.00-16.00 saatleri arasında, Kızılay Metro İstasyonu Gişeleri’nde de tatil süresince saat 08.00-21.00 saatleri arasında ön ödemeli su satışı yapılacak. Büyükşehir Belediyesi’nin "188 Alo Ambulans" hizmeti de bayram boyunca kesintisiz olarak sürdürülecek. Başkentgaz A.Ş. doğalgaz arıza ekipleri bayram süresince 24 saat görev yapacak.

GEREKLİ TELEFONLAR

Vatandaşlar ihtiyaç ve şikayetleri için de aşağıdaki telefon numaralarını arayabilecekler: "Mavi Masa 153 Doğalgaz Arıza 187 Su ve Kanal Arıza 185 İtfaiye 110 Alo Cenaze 188 Alo Doğum 188 Zabıta 231 79 84 – 229 66 91"

ASKİ'DEN ATIK UYARISI

ASKİ Genel Müdürlüğü yetkilileri, temizlik çalışmaları süren dereler ile atık suyu taşıyan ve yağmur sularını toplayarak sel baskınlarını önleyen kanallara hayvan atıklarının atılmaması konusunda vatandaşları uyardılar.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.