Ankara'da yürek ısıtan bir yol hikayesi

Ankara’da 2 yıldır lösemi tedavisi gören ve babasından alınan ilikle iyileşen 8 yaşındaki Yusuf Ege’nin günü, annesi Seyhan Ölçer’in bu sözleriyle başladı. Motosiklet tutkunu Yusuf Ege hastaneden mini motoruyla çıktığında karşısında onlarca motosikletliyi buldu.

14 Eylül 2018, Cuma 06:26
A A

Yusuf Ege, Facebook üzerinden organize olup gelen motorcu ağabeyleri ile tanıştı ve kendisi için kiralanan limuzine binip evine doğru yola çıktı.

"Oğlum seni niye böyle giydirdik biliyor musun? Çünkü bugün senin günün ve sana büyük bir sürprizimiz var."

Anne Seyhan Ölçer mücadeleden hiç vazgeçmedi. Oğlu aylar sonra artık mutluydu. Seyhan Ölçer bu mutluluklarına ortak olan motosikletçilere limuzinden ‘tamam’ işareti yaparak minnetini gösterdi.

Yusuf Ege, bağışıklık sistemi zayıf olduğu için göremediği kardeşi Yunus Emre ile aylar sonra bir araya geldi.

Ege’yi karşılayan motosikletlilerden biri de Kemal Onay idi. Kemal Onay “Ben de çocukken lösemiyi yenmiştim. Ege’yi karşılamak için Bursa’dan Ankara’ya geldim. Lösemiyi yenmenin ilk şartı iyileşeceğine inanmaktır” dedi.

SON

SON

Gün sonunda Yusuf Ege ile vedalaşan motosikletliler bir çocuğu mutlu etmenin huzuruyla evlerine döndü.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.