Ankaraspor FIFA'ya başvuruyor

Ankaraspor FIFA'ya başvuruyor

11 Eylül 2009, Cuma 10:10
A A

Ankaraspor, kulüp futbol şube sorumlusu Ahmet Gökçek’in Ankaragücü Kulübü Başkanlığına seçilmesinin ardından Futbol Federasyonu (TFF) tarafından başlatılan soruşturmayla ilgili Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği’ne (TFF) başvuruyor.
TFF Hukuk Kurulu’nun verdiği karara itiraz etmek için FIFA’ya başvuran mavi-beyazlı ekip, konuyla ilgili kendilerini savunması için ’Bosman’ kurallarının çıkmasını sağlayan ünlü Fransız avukat Jean Luis Dupont ile anlaştı.
Dupont’un kendisiyle bağlantı kuran kulüp yetkililerinden bilgi aldıktan sonra avukatlık yapmayı kabul ettiği belirtildi.
Ünlü avukatın konuyla ilgili, "TFF bu konuda hiçbir şekilde haklı değil. Ben, bu davayı üstleniyorum. Konuda bahsi geçen ilgili maddenin, size yüklenen suçla alakası yok. Bu nedenle TFF haksız ve ben bu dava için elimden geleni yapacağım" dediği kaydedildi.
Ankaraspor yöneticilerinin, gerekli belgeleri ünlü avukata gönderdiği ve Dupont’un en kısa zamanda davayı açacağı ifade edildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.