Anket sonuçları açıklandı: Cinsel ilişki süresi 28 dakika oldu

Anket sonuçları açıklandı: Cinsel ilişki süresi 28 dakika oldu

Amerikalı prezervatif firmasının yaptığı ankete göre ortalama cinsel ilişki süresi 28 dakika oldu. Ankete katılanların yüzde 28'i ise yaşadığı ilişkilerde prezervatif kullandığını söyledi.

15 Ocak 2021, Cuma 10:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ankete katılanları yüzde 28'i her cinsel ilişkilerinde prezervatif kullandıklarını ifade ederken, yüzde 27'si de asla kullanmadıklarını ifade etti. Katılımcıların yüzde 28'i bu soruya 'bazen' yanıtını verirken, yüzde 17'si de nadiren dedi.

Ayda 9 defa cinsel ilişkiye giriliyor

Firmanın elde ettiği verilere göre insanlar ayda ortalama 9 defa cinsel ilişkiye giriyor. Haftada 3 defa ise kendisini tatmin ediyor.

Sosyal medya mı cinsel ilişki mi?

Ankette sosyal medya ile cinsellik arasındaki bağlantı da incelendi. Erkeklerin yüzde 71'i cinsel ilişki ile sosyal medya arasında seçenek yapmak zorunda kalsa cinsel ilişkiyi seçeceklerini ifade ederken, kadınlar için bu sayı yüzde 59'da kaldı.Bugün 23-38 yaş aralığındaki milenyum kitlesinde cinselliği sosyal medyaya tercih edenlerin oranı yüzde 67, 18-22 yaş aralığında Z Kuşağı'nda ise 12 puanlık azalma ile yüzde 55 oldu. Ankete katılanların çoğu, ilk cinsel ilişkilerini 18 yaşında yaşadığını ifade ettiSağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (27 Temmuz 2021)