Anne karnındaki bebek neleri sever?

Hamilelik boyunca anne karnındaki bebekler, annenin yaptıklarından ve duygularından ne kadar çok etkilendiği herkes tarafından biliniyor. Peki, anne karnındaki bebekler en çok neleri yapmanızdan hoşlanıyor?

10 Temmuz 2020, Cuma 09:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Kahkaha atmak

Kahkaha atmak

Kendinizi mutlu hissettiğiniz zaman hormonlarınız harekete geçer ve bu da karnınızdaki bebeği olumlu yönde etkiler. Ayrıca incelenen ultrasonlara göre anne kahkaha attığında bebek de içerde hareket etmeye başlıyor.


Ilık duş

Ilık duş

Bebek anne karnına dayanacak kadar büyüdüğünde dışarıdaki sıcaklık değişimlerinin de farkına varabilir. Bu sebeple aldığınız ılık duşlar onların rahatlamasına yardımcı olur. Fakat unutmayın ki çok sıcak suda duş almak bebeğiniz için rahatsız edicidir.


Karnın sevilmesi

Karnın sevilmesi

Bebeğinizin dokunma algısı 8. haftada gelişmeye başlar ve 20. haftada dışarıdan karnınıza olan temasları algılayacak kadar büyümüş olur. Bu noktada baba adayıyla beraber karnınızı okşamak ve aynı anda rahatlatıcı müzikler dinlemek bebeğinizi çok mutlu edecektir!


Düzenli egzersiz

Düzenli egzersiz

Düzeli olarak egzersiz yapmanız bebeğinizin kalp gelişimi açısından çok önemlidir. Hamilelikte genellikle en çok yürüyüş yapmak önerilse de hangi egzersizin daha doğru olacağı konusunda mutlaka doktorunuza danışmalısınız.


Sevdiği kişilerin sesi

Sevdiği kişilerin sesi

25-26 haftalık bir bebek dışarıdan duyduğu seslere tepki verebilir. Sizin sesiniz en yakın ses olduğundan dolayı da sesinizi ayırt etmeye başlar. Bu noktada bebeğinizle konuşmak veya ona bir şeyler okumak iyi olabilir. Ayrıca sevdiklerinizin sesini duymak da -özellikle babanın- bebeğinizi mutlu eder.


Müzik dinlemek

Müzik dinlemek

Müzik sesi bebeğinizi algılarını harekete geçirir ve beyin gelişimi için önemlidir. Ayrıca güzel bir müzik dinlerken mutlu olmanız bebeğinizi de mutlu eder.


Dinlenmek

Dinlenmek

Siz dinlenmeye başladığınız zamanlarda bebeğiniz karnınızda hareket etmeye başlar. Böylelikle yeni hareketler dener ve gelişir.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Corona virüs doğumdan sonra anneden bebeğe bulaşabilir