Anne ve babaları için açlık grevi!

Adana'nın Kozan İlçesi'nde boşanan anne ve babalarını yeniden bir araya getirmek isteyen 3 kız kardeş açlık grevine başladı

30 Temmuz 2012, Pazartesi 18:51
A A

Şevkiye Mahallesi Fermanoğlu Sokak’ta oturan 41 yaşındaki Yusuf ve eşi 37 yaşındaki Ayşe Karacaoğlan yaklaşık 1,5 yıl önce şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşandı. Ayşe Hazır, kızları 7 yaşındaki Nazlıcan, 9 yaşındaki Aleyna ve 12 yaşındaki Fadime’yi de alarak Aydın’ın Nazilli İlçesi’ne taşındı.

Burada bir otelde iş bularak çalışmaya başlayan Hazır, yaz tatilinde kızlarını babaları Yusuf Karacaoğlan’ın yanına gönderdi. Aile özlemi duyan çocuklar, anne ve babalarını yeniden bir araya getirmek için açlık grevine başladı.

Durumu öğrenen komşularının haber verdiği anne Ayşe Hazır, geri dönmeme konusunda kararlı olduğunu bildirirken, çocuklar, "Anne ve babamızı çok seviyoruz", "Biz anne ve babasız yaşamak istemiyoruz" yazılı dövizler açtı. Çocuklardan Fadime Karacaoğlan, "Anne ve babamızı çok seviyoruz. Açlık grevi yaparak annemizin dönmesini istiyoruz. Babamla birlikte, hep beraber bir aile olarak yaşamak istiyoruz. 2 gündür açız. Sadece su içiyoruz. Annemiz dönene kadar, gidebildiğimi yere kadar grevi sürdüreceğiz" dedi.

Baba Yusuf Karacaoğlan ise çocukların annelerini ikna etmek için açlık grevine başladığını belirterek, "Geçmişte hatalarım oldu. Pişmanım. Bu hatalarımı düzeltmeye çalışıyorum. Eski eşim Ayşe’yi çok seviyorum ve ben de çocuklarım gibi geri dönmesini çok istiyorum" diye konuştu.

Yaşar KORKUSUZ/ KOZAN(Adana), (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.