Annesinin cesedini satırla doğrayan gence 23 yıl

Annesinin cesedini satırla doğrayan gence 23 yıl

Boğarak öldürdüğü annesinin cesedini satırla parçalara ayırdıktan sonra denize atmak isterken yakalanan gence verilen 23 yıllık hapis cezası Yargıtay tarafından onandı

26 Mart 2012, Pazartesi 19:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bursa’da 2008 yılında internette "Annemi nasıl öldürebilirim?" diye anket düzenledikten sonra 46 yaşındaki annesi Asiye Fandoğlu’nu boğarak öldürüp cesedini parçalara ayırdıktan sonra denize atmayı planlarken yakalanan 19 yaşındaki Mümin Fandoğlu’na verilen 23 yıllık hapis cezası, Yargıtay tarafından onadı. Daha önce de yargılanıp 20 yıl hapis cezasına çarptırılan Fandoğlu’nun cezasını Yargıtay az bularak bozmuştu.

Merkez Osmangazi İlçesi Hamitler Mahallesi’nde oturan Mümin Fandoğlu, 2008 yılı Mayıs ayında, sürekli tartıştığı annesi Asiye Fandoğlu’nu öldürmek için internette anket düzenledi. Fandoğlu, "Annemi Nasıl Öldürebilirim" adını verdiği ankete katılanlardan, "a) bıçakla b) boğarak c) tabancayla d) zehirleyerek" seçeneklerinden birinin işaretlemesini istedi. Anket sonunda çıkan ’b’ seçeneğini uygulamaya karar veren Mümin Fandoğlu, tartıştığı annesini boğarak öldürdü, cesedini ise Mudanya İlçesi’nde denize atmak için satın aldığı satır ve bıçakla 10 parçaya ayırıp çöp poşetine koydu. Olay, anne katilinin ağır olan cesetleri taşıması için yardım istediği arkadaşlarının polise haber vermesi sonucu ortaya çıktı. Yakalanan Mümin Fandoğlu tutuklandı.

Bursa 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde, ’Tasarlayarak yakın akrabayı öldürmek’ suçundan yargılanan ve 23 yıl hapis cezasına çarptırılan Mümin Fandoğlu’na verilen ceza Yargıtay 1’inci Ceza Dairesi tarafından onandı. 2009 yılının Mart ayında yapılan yargılama sonucu 20 yıl hapse mahkum olan Fandoğlu’nun cezasını Yargıtay, yaş küçüklüğü sebebiyle yapılan indirimi fazla bularak bozmuştu.

Selahattin BUDAKOĞLU/ BURSA, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İçişleri Bakanlığı’ndan 81 il valiliğine genelge