Antalya'da 30 yolcunun olduğu tur teknesi battı: 1 ölü var

Antalya'da 30 yolcunun olduğu tur teknesi battı: 1 ölü var

Antalya'nın Alanya ilçesi açıklarında içinde 30 yolcunun olduğu tur teknesi battı. Olayla ilgili 1 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Teknedekileri kurtarma çalışmaları sürüyor.

03 Kasım 2020, Salı 12:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Antalya'nın Alanya ilçesinde içinde turistlerin bulunduğu tur teknesi alabora oldu. Olayda bir kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi. Yaklaşık 30 yolcunun bulunduğu tur teknesindeki yolcuları kurtarmak için Sahil Güvenlik ekiplerinin de çalışması devam ediyor. Olayda kayıp olan bir kişinin cesedine ulaşıldığı bildirildi.

Olay, yaklaşık 1 saat önce Cilvarda burnu önü fosforlu mağara önünde meydana geldi. İçinde turistlerin bulunduğu tur teknesi kötü hava şartları sebebiyle alabora olup battı. Kazadan kurtulan turistlerin bazıları yüzerek 30 metre uzağındaki kayalıklara ulaşırken, bazı yolcuların kurtarılması için çalışmaların devam ettiği bildirildi. Olayda kayıp olan bir kişinin cesedine ulaşıldığı bildirildi.

Arama kurtarma faaliyetlerine son verildi 

Alanya Sahil Güvenlik Komutanlığ'ndan yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı: Alanya’da 37 şahıs kurtarıldı ve 1 şahsın cansız bedenine ulaşıldı. Teknede toplam 38 kişi olduğunun öğrenilmesi üzerine arama kurtarma faaliyetlerine son verildi. 


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Karagül Apartmanı’na da çürük raporu verilmiş! Bakanlık: Bize rapor gelmedi