Antalya'da hortum: Buse hala kayıp!

Antalya'nın Kemer ilçesinde denizde oluşan hortum, Ayla Akın'a ait park halindeki aracı Ağva Deresi'ne uçtu. Vinç yardımıyla dereden çıkarılan araçtan anne Ayla Akın yaralı kurtuldu, 20 yaşındaki kızı Buse Acar ise hala kayıp

24 Ocak 2019, Perşembe 20:21 Son Güncelleme:
A A
Antalya'da hortum: Buse hala kayıp!

Antalya'nın Kemer ilçesinde, hortumun Ağva Deresi’ne uçurduğu Ayla Akın’a ait otomobil, vinç yardımıyla sudan çıkarıldı.

AFAD ve UMKE ekiplerinin de desteğiyle çıkarılan araçta, ekipler inceleme yaptı.

(Hortumda kaybolan Kader Buse Acar)

Derede bir süre daha arama yapan dalgıçlar, kayıp Kader Buse Acar’a ulaşamadı. Arama çalışmalarına Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı helikopter havadan destek verirken, insansız hava araçlarıyla da dere üzerinde arama yapıldı.

ACILI BABA OLAY YERİNDE

Kader Buse Acar’ın babası Ahmet Acar da arama kurtarma çalışmalarını takip etti.

Kemer Kaymakamlığını vekaleten yürüten Konyaaltı Kaymakamı Kamil Köten Baba Acar’ı sakinleştirmeye çalıştı. Olay öncesi eşiyle telefonla görüştüğünü anlatan Acar, “Ona, buraya gelme’ dedim. Ben dört duvar arasında kapalı kaldım, gidip denizde dalgaları seyredeceğim’ demişti” dedi. 

Havanın kararması nedeniyle ara verilen arama çalışmalarına sabah devam edileceği kaydedildi.

Diğer yandan Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Acil Servisi’nde tedaviye alınan anne Ayla Akın’ın genel sağlık durumunun iyi olduğu kaydedildi.

BİR ÇOCUĞUNU TRAFİK KAZASINDA KAYBETMİŞ

Öte yandan, Kemer’de, denizde oluşan hortumun park halindeki otomobili havalandırarak, yakındaki Ağva Deresi’ne uçurduğu olaydan yaralı kurtulan ve araçtaki kızı Kader Buse Acar kaybolan Ayla Akın’ın, bir çocuğunu da daha önce Çamyuva Mahallesi’ndeki trafik kazasında yaşamını yitirdiği kaydedildi.

Sıradaki haber yükleniyor...