Antalya'ya yılın ilk karı yağdı

Antalya'ya yılın ilk karı yağdı

Antalya Alacabel mevkisine yılın ilk karı yağdı. Kar yağışı, yoldan geçen sürücülerin cep telefonu kameralarına yansıdı.

05 Kasım 2020, Perşembe 15:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kasım ayının ilk günleri, kent merkezinde ara ara yağışlı olmasına rağmen, çoğunlukla güneşli ve mevsim normallerinin üzerinde sıcakla geçiren Antalya'ya, mevsimin ilk karı yağdı. Antalya'nın Akseki ilçesindeki 1825 rakımlı Alacabel mevkisine ilk kar dün gece yağdı. Antalya'yı Konya'ya bağlayan Akseki- Seydişehir karayolu üzerindeki Alacabel'e düşen ilk kar, yoldan geçen araç sürücülerinin cep telefonu kameralarına da yansıdı.

Kar görüntüleri sosyal medyada büyük ilgi görürken, Karayolları ekipleri bölgede ulaşımın aksamaması için tedbirler aldı.

Sahilde deniz keyfi

Antalya'da yazdan kalma günler sürüyor. Kasım ayında güneşli havayı fırsat bilen yerli ve yabancı tatilciler, dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'nde denizin tadını çıkardı. Kimileri güneşlendi, kimileri denize girerek yüzdü. Anne ve babalarının yanında deniz keyfi yapan çocuklar, suyun çok güzel olduğunu, dışarı çıktıklarında ise üşüdüklerini söyledi.

İşleri nedeniyle yaz tatili yapamadığını belirten Adnan Yeter, eşi ve üç kızıyla birlikte İstanbul'dan tatil için Antalya'yı seçtiğini belirtti. Antalya'da denize girildiğini bildiği için geldiğini anlatan gemi personeli Yeter, "İşlerim nedeniyle ailemi tatile çıkaramadım. Bu aylara kaldık. Denize girildiğini bildiğim için kızlarımı ve eşimi Antalya'ya getirdim. Bir hafta tatil yapacağız" dedi.

Babası ve kardeşleriyle denizin tadını çıkaran 12 yaşındaki Eylül Yeter, "Su çok güzel. Dışarı çıkınca biraz üşüdüm ama havluya sarılınca ısındım. Güneş ısıtıyor. Antalya'yı çok sevdim. İstanbul'a dönmek istemiyorum" diye konuştu.

Anne Reyhan Yeter ise "Çocuklarımın mutlu olması beni de mutlu ediyor. Onlar için tatile çıktık. Burada denize girip bol bol eğlendiler. Bir hafta daha kalacağız" dedi.

Kayak merkezinde maskeli kardan adam

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Erciyes Kayak Merkezinde maskeli kardan adam yapıldı. Kayseri'deki Erciyes Dağı'nda dün etkili olan kar yağışı ile birlikte 2200 rakımlı Erciyes Kayak Merkezi de beyaza büründü. Kayak merkezinde pistler ve çevresindeki alanlar tamamen beyaz örtüyle kaplandı. Sezonu açmak için çalışma yapan işletmeciler ise yerde biriken karı toplayıp, kardan adam yaptı. Kardan adamın ağzına, pandemi nedeniyle maske takıldı. Kardan adamı yapan restoran işletmecisi Ahmet Köksoy, "Erciyes Dağı’mıza dün itibarıyla kar yağmaya başladı. Bu da bizleri çok mutlu etti. Biz de kar yağışı sonrası sezonun ilk kardan adamını yapalım istedik. İnşallah bu yıl iyi bir sezon geçiririz" ifadelerini kullandı.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Akşam Postası | 5 Kasım 2020