Antreleri değerlendirmenizi sağlayacak 5 fikir

Bir eve girildiğinde ilk karşılaşılan alan olan antreler, genelde ayakkabılık ya da dresuar gibi mobilyalarla döşense de; evlerin genel dekorasyonunun bir parçası haline getirilebilir. Gelenlerin karşılandığı antreler evinizin tamamına dair ipucu taşırken, gelenlere sıcak bir “Hoşgeldin” diyebilir. İşte antreleri daha güzel hale getirebilecek beş ipucu...

04 Nisan 2017, Salı 10:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Antreler mont asmak, ayakkabıları depolamak ya da eve girmek için kullanılan sıradan alanlar olarak düşünülmemelidir. Antreleri sadece ayakkabılık, askı ya da konsolun bulunduğu sıradan bir alan olmaktan çıkararak işe başlayabilirsiniz. Evinizin genel tarzına uygun tablolar, çerçeveler, puflar, halılar, aynalar ve daha birçok dekoratif öge sayesinde evinizin girişini daha neşeli hale getirebilirsiniz.

Antreler, genel olarak sadece sokak kapısının açıldığı küçük bir alan olduğundan karanlık ve dar görünür. Zaman zaman pencereli, merdivenli, geniş ya da direkt olarak oturma odasına açılan antreler bulunsa da, küçük ve karanlık antreleri daha aydınlık göstermek mümkün. Bunun için öncelikle antrelerin açık tonlarda boyanması ya da az desenli ve soft tonlar içeren duvar kağıtlarıyla süslenmesi gerekir. Ayrıca doğru aydınlatma sayesinde alanı daha aydınlık gösterebilirsiniz.

Dubleks ve tripleks evlerde merdivenler genelde antrelerde bulunur. Eğer evinizde bir merdiven varsa, merdiven alanını daha etkin bir şekilde kullanabilirsiniz. Özellikle küçük antreye sahip olan evlerde merdiven altı dolapları, kitaplıkları ya da portmantoları sayesinde yerden tasarruf edebilirsiniz. Böylece antrenizde gereksiz karmaşadan uzak, sade ama cezbedici bir hava yaratabilirsiniz.

Oldukça dar bir antreniz varsa, antreniz evin koridoruna açılıyorsa; yani antrenize herhangi bir mobilya koymanızın imkanı yoksa, duvar dekorasyonu sayesinde antreye hareket katabilirsiniz. Desenli duvar kağıtları, taş görünümlü duvar plakaları, gösterişli tablolar, dekoratif askılar ya da fotoğraflarla antrenize yaşanmışlık katabilir, sıradan bir alan olmaktan çıkararak antrenizi hareketlendirebilirsiniz.

Evinizin antresi ayrı bir kapı olmadan evin başka bir odasına ya da koridoruna açılıyorsa; evin diğer odalarından ayrı bir yer döşemesi yapmamanız alanın daha geniş ve bütün görünmesini sağlayacaktır. Eve girerken antreden geçildiğini unutmadan, her hava şartını göz önünde bulundurmayı ve suya dayanıklı bir zemin döşemesi seçmeyi de ihmal etmeyin. homify.com.tr 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kızarmış patates nasıl ısıtılır?