Apple: Epic Games için istisna olmayacak

Apple: Epic Games için istisna olmayacak

Fortnite'ı uygulama mağazası App Store'dan kaldıran Apple konuyla ilgili ilk defa konuştu. Açıklamada "Epic Games için bir istisna yapmayacağız" ifadesine yer verildi.

19 Ağustos 2020, Çarşamba 10:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bloomberg'den Mark Gurman'a açıklamalarda bulunan Apple, Epic Games'in uygulamalarını daha önce kabul ettikleri ve tüm geliştiriciler için geçerli olan kurallara uyacak şekilde güncelledikleri takdirde sorunun çözüleceği bilgisine yer verildi.

Krizin çözülmesi için Epic Games'in bu yönde bir adım atması gerektiğinin altını çizen şirket söz konusu kuralların App Store’da yer alan tüm şirketleri kapsadığını anımsatarak "Epic Games için bir istisna yapmayacağız" dedi.     

Epic Games, geride bıraktığımız hafta yeni sistemiyle oyun içi para birimini oyunculara yüzde 20 daha uygun bir şekilde sunmaya başlamıştı.  

Şirket bu hamle ile Apple'ın komisyon politikasından etkilenmemeyi umuyordu ancak bu adım sonrası Fortnite Apple tarafından kara listeye aldı.  

Bu adım sonrası Fortnite önce App Store üzerinden daha sonra ise Play Store üzerinden politikalara uymadığı gerekçesiyle kaldırılmıştı.      

Yapımcı firma Epic Games ise bunun üzerine hem Google hem de Apple'a karşı dava açmıştı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Justin Bieber'ın elektrikli Rolls Royce aracının fiyatı 500 bin dolar