Apple mağazasını kapattı!

Teknoloji devi Apple yeni site tasarımı ile beraber online mağazası konusunda önemli değişikliğe gitti

08 Ağustos 2015, Cumartesi 13:56
A A
Apple mağazasını kapattı!

Başarılı telefon üreticisi ana sayfasında yaptığı değişiklikle birlikte mağazasını kapatmış oldu.

Teknoloji devi Apple’ın online mağazası düne kadar resmi sayfasından bağımsız bir bölüm olarak hizmet veriyordu. Ancak şirket anasayfasında yaptığı değişiklikle birlikte bağımsız mağaza uygulamasını tarihe gömdü.

Apple’ın online mağazasına ulaşmak isteyenler daha önce www.apple.com.tr/shop adresini kullanıyordu. Ancak bu adres artık doğrudan www.apple.com.tr adresine yönlendiriliyor. Aynı şekilde store.apple.com adresine ulaşmaya çalışan kullanıcılarda bu adrese yönlendirilmeye başlandı. Bununla beraber şirketin anasayfasında yer alan mağaza ibaresi de ortadan kalkmış durumda. Bunun yerine ekranın sağ köşesinde bir çanta simgesi bulunuyor.

Bunların hepsi Apple’ın mağaza sitesini ana sayfası ile bütünleştirmiş olması anlamına geliyor. Online ortamda bir Apple ürünü satın almak isteyenler, anasayfa üzerinden doğrudan o ürünün sayfasına gittiğinde artık sayfada yer alan hemen satın al butonuna veya satın al seçeneğine tıklıyor. İstedikleri modeli seçip satın aldıklarında, ürün çantaya aktarılıyor ve geriye sadece ödemesini yapmak kalıyor.

 

Twitter, 316 milyona ulaştı!

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.