Apple satış rekorları kırmaya devam ediyor

Apple satış rekorları kırmaya devam ediyor

Yeni yılın ilk çeyreğine ait satış rakamlarını açıklayan Apple, rekor üstüne rekor kırdı. İlk çeyrekte 37 milyon iPhone satan firmayı durdurmak imkansız

28 Ocak 2012, Cumartesi 14:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Son yılların fenomen markası Apple, satış rekorlarını kırmaya devam ediyor. 2012 yılının ilk çeyreğine ait satış rakamlarını açıklayan firma sevenlerini şaşırtmadı. İlk çeyrekte 37 milyon iPhone satıldığını açıklayan Apple'da yüzler gülüyor. Bu rakam geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 128 artış anlamına geliyor. Geçen Ekim ayında yeni telefonu iPhone 4S'i piyasaya süren Apple, bazı kesimler tarafından eleştirilmiş ve yeni telefonun beklentileri karşılamadığı iddia edilmişti. Ancak satış rakamları bunun tam tersini gösteriyor.

Firma sadece iPhone değil tablet bilgisayarı iPad cephesinde de rekor kırdı. Bu çeyrekte 15.43 milyon adet iPad satan Apple'da bir önceki yıl aynı dönemde 7.3 milyon satış olmuştu. Bu da yüzde 111'lik artış anlamına geliyor. Bilgisayar tarafında da yüzü gülen Apple, ilk çeyrekte masaüstü ve dizüstü kategorilerinde toplamda 5 milyon bilgisayar sattı. Bu rakam bir önceki yılın aynı döneminde 4.1 milyondu. Firmanın düşüş kaydettiği tek alan ise iPod satışları oldu. Zaten son yıllarda iPhone'un müzik kabiliyetlerinin artması bu MP çaların satışlarının düşmesine de yol açmıştı. Bu çeyrekte 15 milyon iPod satan (bütün versiyonlar dahil) Apple'da bu rakam geçen yılın aynı döneminde 19.4 milyondu.

Daha fazlası için ShiftDelete.Net sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Justin Bieber'ın elektrikli Rolls Royce aracının fiyatı 500 bin dolar