Arif Sağ'ın eşi Yıldız Sağ son yolculuğuna uğurlandı

Halk Müziği’nin ünlü ismi Arif Sağ’ın dün tedavi gördüğü hastanede hayatına kaybeden eşi Yıldız Sağ son yolculuğuna uğurlandı

19 Ekim 2016, Çarşamba 15:21 Son Güncelleme:
A A
Arif Sağ'ın eşi Yıldız Sağ son yolculuğuna uğurlandı
62 yaşında vefat eden Yıldız Sağ için Karacaahmet Sultan Dergahı’nda cenaze töreni düzenlendi. Törende Alevi Bektaşi geleneğinde Duaz-ı imam adı verilen Alevi deyişleri söylendi. Yıldız Sağ’ın oğlu Tolga Sağ da Erdal Erzincan ve Dertli Divane ile birlikte tabutun başında  bağlama çalıp alevi deyişi söyledi.

ARİF SAĞ TAZİYELERİ OTURARAK KABUL ETTİ
Bitkin olduğu gözlenen Arif Sağ ayakta duramadı, cenaze boyunca taziyeleri oturarak kabul etmek zorunda kaldı.

FOTOĞRAFIYLA BİRLİKTE YAKALARINA YILDIZ TAKTILAR
Cenazeye katılanlar Yıldız Sağ’ın fotoğrafıyla birlikte yakalarına farklı renklerde yıldızlar taktılar.Yıldız Sağ’ın oğlu Tolga Sağ, kızı  Aslı Sağ, torunları Toprak ve Turna Sağ da yakalarına yıldız taktı.

Arif Sağ'ın kızı Aslı Sağ annesinin tabutubaşında gözyaşı döktü

ÜNLÜ İSİMLER KATILDI
Cenazeye sanat siyaset dünyasından çok sayıda isim katıldı. Orhan Gencebay, Selami Şahin, Selahattin Alpay ve Belkıs Akkale, Arif Sağ’ı acılı gününde yalnız bırakmayan isimler arasında yer aldı. CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ve HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder de cenazeye katılan siyasetçilerdi.

POLİSİN ALDIĞI ÖNLEMLER DİKKAT ÇEKTİ
Yıldız Sağ’ın cenazesi Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verildi. Bu arada cenaze öncesinde ve sonrasında polisin aldığı güvenlik önlemleri dikkat çekti. Görevli polis memurları cenazeye gelenleri tek tek arayıp içeri aldı. Polis ekipleri Karacaahmet Sultan Dergahı çevresinde önlem aldı. Özgür ALTUNCU  - İdris TİFTİKCİ/DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Evde çalınır dedi, korkusu başına pazarda geldi