Arınç mikrofonu açık unutunca

Arınç mikrofonu açık unutunca

Önce gazetecileri "Beni konuğuma mahçup etmeyin" diye uyardı ardından tercümanı

10 Temmuz 2012, Salı 18:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Moritanya İletişim ve Parlamentoyla İlişkiler Bakanı Hamdi Ould Mahjoub iki ülkenin devlet televizyonları arasında işbirliğinin geliştirilmesine yönelik anlaşma için bir araya geldi.

MİKROFONU UNUTTU

Protokolün ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bülent Arınç tercümanına talimat verirken mikrofonları unuttu.

HÜSEYİN AYGÜN'ÜN SÖZLERİ SORULDU


CHP Milletvekili Hüseyin Aygün'ün Meclis'te cemevi açılmasına ilişkin talebi reddedildi. Aleviliğin bir din olmadığını belirten TBMM Başkanı Cemil Çiçek,"Alevilik İslam içi bir oluşumdur. İslam dininin ibadet yeri camidir'' dedi. Arınç'a Hüseyin Aygün'ün "Alevilik bir dindir ibadet yeri de cemevidir" sözleri soruldu.

BENİ KONUĞUMUZA MAHÇUP ETMEYİN

Gazetecinin sorusu sonrası "Arkadaşlar bu tür sorulara gireceksek bir yerde keselim beni konuğumuza karşı mahçup etmeyin. Bunlar iç politikaya yönelik konular." diyerek uyarı yaptı .

ALEVİLİK İSLAM'IN İÇİNDE


Ardından gazetecinin sorusunu cevaplayan Arınç, Aleviliğin bir din değil, İslam'ın içinde olduğunu söyledi. "Biz burada sayın milletvekilinin en söylediğine değil yüz yıllardır söylenen öğretilere bakarız" dedi. Diyanet İşleri Başkanı'nın protokoldeki yerini hatırlatan Arınç, "Gazi Mustafa Kemal Diyanet İşleri Başkanı'nı yanından ayırmazdı. Bakmayın siz protokolde 52. sırada oladuğuna inşallah yeni düzenlemeyle Gazi Mustafa Kemal'in verdiği yerde olacak." dedi.

TERCÜMAN'A ÇEVİRİ UYARISI


Arınç, konuşmasını bitirdikten sonra "Tercümanım sen miydin gel" diyerek çeviri yapan tercümanı yanına çağırdı. Kısık bir sesle, "Suriye tarafından düşürülen bir Türk uçağı var onunla ilgili sorular soruyorlar de"  diyerek tercümanı uyardı. Ancak o an hem kameralar kayıttaydı hem de mikrofonlar açıktı..

GAZETEPORT

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Normalleşme ne zaman başlayacak? Kısıtlamalar esniyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar