Arjantin Futbol Federasyonundan Messi’ye destek

Arjantin Futbol Federasyonundan Messi’ye destek

Arjantin Futbol Federasyonu: Panama belgeleri adı ile ortaya çıkan uluslararası skandalın ardından AFA Başkanı Luis Segura, milli takımın kaptanı ve sembol oyuncusu Lionel Messi’ye sınırsız destek verdiğini belirtme gereği duyuyor.

06 Nisan 2016, Çarşamba 16:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Arjantin Futbol Federasyonu, Panama belgelerinde vergi kaçırdığı iddia edilen Barcelonalı yıldız futbolcu Lionel Messi’ye destek verdi. Federasyondan yapılan yazılı açıklamada, Messi’nin ülke futbolu için
öneminden bahsedilerek, "Panama belgeleri adı ile ortaya çıkan uluslararası skandalın ardından AFA Başkanı Luis Segura, milli takımın kaptanı ve sembol oyuncusu Lionel Messi’ye sınırsız destek verdiğini belirtme gereği duyuyor." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Arjantin futbol camiasındaki liderler ve üyelerle yapılan görüşmelerin ardından Messi’ye destek kararının verildiği vurgulanarak, "Messi’nin ailesinin masum olduğu yönündeki ifadesi ve onların  sözlerine duyduğumuz güven, bizim için yeterli kanıttır" değerlendirmesinde bulunuldu. Panama belgelerinde, Messi ve babasının, Mossack Fonseca hukuk firmasının Uruguay’da çalıştığı bir avukatlık bürosu aracılığıyla 13 Haziran 2013’te Panama’da Mega Star Enterprises INC adlı bir şirket aldıkları, buraya para transferi yaparak vergi kaçırdıkları öne sürülmüştü. İddiaların ortaya çıkmasının ardından Messi ailesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, belgelerde adı geçen Messi ve babasına ait olduğu belirtilen şirketin hiçbir zaman aktif olmadığı ve adlarına açık bir banka hesabının bulunmadığı belirtilerek, "Lionel Messi, hakkında ortaya atılan para aklama ağı kurmak, vergi kaçırmak gibi sahte ve zarar verici suçlamaların hiç birini yapmamıştır." ifadeleri kullanılmıştı.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sivasspor, ligde 4 maçtır yenilmiyor