Arkadaşları inkar, o itiraf etti: 2 erkekle aynı araçta...

Konya'da polisin 'Dur' ihtarına uymayıp kaçan ve kovalamaca sonucu durdurulan minibüs sürücüsü, "Bizde bir şey yok" diye kendini savunurken araçta bulunan şahısların kız arkadaşı “Alkollü olduğu için kaçtı, ben de alkollüyüm” dedi. Araçta bulunan 1'i kadın 3 şüpheli, gözaltına alındığı sırada bir araç üzerine bıraktıkları kadehteki içki ise dikkat çekti

25 Ocak 2019, Cuma 09:30 Son Güncelleme:
A A
Arkadaşları inkar, o itiraf etti: 2 erkekle aynı araçta...

Dün sabaha karşı Selçuklu polisi, Sanayiler Bölgesi'nde yaptığı asayiş uygulamasında bir minibüse 'Dur' ihtarında bulundu. Polislerin 'Dur' ihtarına uymayarak kaçan araç sürücüsü, izini kaybettirmeye çalıştı. Sürücü daha sonra bir petrol istasyonunda alışveriş yaptığı sırada polisleri fark etmesi üzerine tekrar kaçmaya başladı. İzini kaybettirmek için cadde üzerindeki bir sitenin içerisine girdi.

Bu yöntemde de başarılı olamayan sürücü site içerisinde sıkıştırılarak durduruldu. Suriye uyruklu sürücü Salih A. (22) ve araçta bulunan Arif A.(32) ve Göknur Ç. (27) araçtan indirilerek kelepçelenip etkisiz hale getirildi. Otomobilde arama yapan ekipler, arka koltukta konfeti buldu. 

7 BİN LİRA CEZA KESİLDİ

Sürücü, polisin "Neden kaçtınız?" sorusunu ise, "Ağabey bizde hiçbir şey yok" şeklinde cevap verdi. Sürücü Salih A. “Arabayı ilk önce arkadaşım kullanıyordu. Sonra petrol istasyonunda ben geçtim direksiyona” diyerek kendini savundu. Diğer taraftan Salih A.’nın yanında bulunan arkadaşlarından Göknur Ç. "Alkollü olduğu için kaçtı, ben de alkollüyüm” diye konuşması dikkat çekti. 

Trafik ekiplerince yapılan alkol kontrolünde sürücünün 1.32 promil alkollü olduğu belirlendi. Sürücüye hız ihlali, kırmızı ışıkta geçmek, dur ihtarına uymamak, trafiği tehlikeye düşürmek ve alkollü araç kullanmaktan yaklaşık 7 bin lira idari para cezası kesilirke araç da trafikten men edildi.

Sürücü Salih A. ile yanında bulunan 2 arkadaşı işlemlerin ardından ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. 

Sıradaki haber yükleniyor...