Aşık olduğunu anlamanın 10 yolu

Tüm hislerimizden emin olamazken aşık olduğumuzu anlayamamak oldukça normal. Birinin yanında iyi hissediyor olabilirsiniz ancak 'aşık olduğunu nasıl anlarsın' sorusu halen kafanızı kurcalıyor olabilir. Bir kişiye aşık olduğunu nasıl anlarsın? Bunun cevabını insandan insana değişse de evrensel bir aşk dili olduğunu kimse inkar edemez. Bir kişiye aşık olduğunu anlamak yıllarınızı alabilir. Aşık olduğunu anlamak, kızgınlık, üzgünlük gibi belirgin bir duygu değildir. Her ne kadar duyguların en yoğunu olsa da... İşte aşık olduğunu anlamanın 10 yolu!

10 Haziran 2020, Çarşamba 16:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Dokunma arzusu

Dokunma arzusu

Şehvet romantizmle bağlantılıdır. Sadece bedenlerimizi değil, zihinlerimizi ve ruhlarımızı da birleştirmek isteriz. Aşık olduğumuzda yaşadığımız orgazm sadece fiziksel değil duygusal ve duyusal bir orgazmdır. Eğer kendinizi karşınızdakiyle atomlarınıza kadar paylaşmak istiyorsanız aşıksınız arkadaş!


Ses değişimi

Ses değişimi

Araştırmalara göre bir kadın sevdiği kişiyle konuştuğunda sesi daha yüksek ve yumuşak çıkar, bunun yanı sıra başka bir araştırmada kadınların flört ederken daha çekici olmak için seslerini kısık ve titreşimli çıkardığı gözlemlenmiş. 

 Kontrol edilemeyen bir kızarma

Kontrol edilemeyen bir kızarma

Hayatınızın aşkıyla tanıştınız, size gülümsedi ve geçti. Bu özel bir şey gibi gözükmeyebilir ama yanaklarınız böyle bir durumda hemen kızaracaktır ve bu sizin kontrol edebileceğiniz bir şey değildir. Modern psikologların araştırmasına göre kızarmak aslında oldukça işe yarar bir şeydir ve sizi daha beğenilebilir biri yapar. 

İrileşmiş gözbebekleri

İrileşmiş gözbebekleri

Bir ilişkinin başında gözlerin rolü çok önemlidir. Sevdiğimiz insanla zaman geçirirken ruh halimizi gösteren en güvenilir sinyaller gözlerin değişimi ve hareketleridir. Bilim gözbebeklerimizin büyümesine sadece ışığın değil, duygusal durumumuzun da neden olduğunu kanıtlamıştır. Bu yüzden aşık insanlar birbirlerinin gözlerinin içine bakar: bilinçsizse karşı tarafın ona aşık olup olmadığını anlamaya çalışırlar.

Çeşitli fiziksel değişimler

Çeşitli fiziksel değişimler

Karmaşa, gerginlik, duygu durum değişikliği, iştah kaybı ve tükenmişlik gibi belirtiler aşık olduğunuzu gösterir. Bedenimiz bize gerçekten güçlü duygulara kapıldığımızı gösterir. Stres hormonu olan kortizol acı çekmemize neden olabilir çünkü bir insan aşık olduğu zaman yoğun duygular ve stres içine girer. Örneğin midemizdeki damarlar daralır bu yüzden mide bulantısı hissederiz. Öte yandan ilişki durumumuzdaki belirsizlikler gidip durum netleşince tüm bu kötü belirtiler yok olur. Ama bu belirtiler evlilik veya ilişkinin kötü gitmesi gibi durumlarda geri gelebilir.

Aile ile tanıştırma isteği

Aile ile tanıştırma isteği

Kadınların aileleriyle erkek arkadaşlarını tanıştırma faslı oldukça gergin olabiliyor. Malum kız babaları bazen oldukça zorlayabiliyor damatlarını. Eğer sizler babanızla erkek arkadaşını tanıştırmak istiyorsanız ya da kendiniz onun ailesi ile tanışmak istiyorsanız. Aşk dolu bir evlilik sizi bekliyor.

 Omuzlar dikleşir

Omuzlar dikleşir

Erkekler aşık olduğu kişiyi gördüklerinde derin bir nefes alır. Bilinçsiz yapılan bu davranışla bir şekilde üst bedenini ve omuzlarını daha geniş gösterirler, böylece daha zinde ve çekici olmaya çalışırlar.

Kontrol edilemez bir gülümseme

Kontrol edilemez bir gülümseme

Dişlerinizi gösterirsiniz. Flört ederken sadece size tebessümle karşılık verilebilir, eğer gülümsemeniz bütün yüze yansıyor ve bütün dişleriniz gözüküyorsa yanınızda olan kişiyle mutlusunuz demektir.

 Enerjinizin her zamankinden yüksek mi?

Enerjinizin her zamankinden yüksek mi?

Aşık olduğunuzda her an mutlu oluyorsunuz. En ufak şeyler bile sizi mutlu etmeye başlıyor. Bu nedenle aşıkken sizi sevgilinizden başka kolayca üzebilecek pek fazla kişi yok. Eğer sürekli mutluysanız aşk çoktan bacayı sardı demektir.

Geçmişi tamamen unutturur

Geçmişi tamamen unutturur

Bazı ilişkiler geçmiş ilişkileri mumla aratabiliyor. Eğer aşık olacağınız kişiyi bulduysanız bırakın geçmişi bazı anlarda yemek yemeği bile unutabilirsiniz. Eğer size yaşadığınız tüm sıkıntıları ve geçmişteki sıkıntıları unutturacak birini bulduysanız gerçekten aşıksınız demektir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aldatmadan sonra ayrılmayan 10 ünlü çift