Aşırı çiftleşme öldürdü!

Aşırı çiftleşme öldürdü!

İngiltere'de, leşi kıyıya vuran domuzbalığının ölüm nedeninin, aşırı çiftleşmeden kaynaklı hipotermi (vücut sıcaklığı düşmesi), enerjisizlik ve aşırı açlık olduğu tespit edildi

09 Kasım 2014, Pazar 11:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İngiltere’nin West Sussex Kontluğu'nun Worthing ilçesinde bulunan Tarring mahallesi sakinleri, Cumartesi günü, deniz kıyısına yakın bir sokakta, yunus familyasından bir balığın leşiyle karşılaştı. Daha sonradan domuzbalığı olduğu saptanan balığın leşi, bir grup tarafından sahilde bulunmuş ve ara sokağa çekilmiş.

İLGİNÇ AYRINTI

Olayın daha ilginç ayrıntıları ise, Karaya Vuran Deniz Memelilerini İnceleme Programı (The Cetacean Strandings Investigation Programme - CSIP) yetkililerinin, ihbar üzerine olay yerine gelip bir araştırma yapmalarından sonra anlaşıldı.

İnceleme sonucunda, balığın ölüm nedeninin, aşırı çiftleşmeden kaynaklı hipotermi (vücut sıcaklığı düşmesi), enerjisizlik ve aşırı açlık olduğu tespit edildi.

SON ENERJİSİNİ ÇİFTLEŞMEYE HARCAMIŞ

Yetkililerin belirttiğine göre, yaşlı olduğu belirlenen balık, bulunmasından 1-2 gün önce telef olmuş ve son enerjisini de sadece çiftleşmeye harcamış.

DHA

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Enkaz altında bir anne ve 4 çocuğuna ulaşıldı