Aşk kadınlarda "virüs" etkisi yaratıyor

Aşkın insanın sadece zihinsel değil bedensel hali üzerinde de etkileri olduğu uzun yıllardır bilim insanları tarafından ortaya konan bir bilgi. Amerika'da yeni yapılan bir çalışma ise aşkın özellikle kadınlar üzerinde çok ilginç bir etki yaptığını buldu. Bu yeni bilgiye göre aşk kadınlarda bir virüs gibi etkili oluyormuş...

14 Ocak 2019, Pazartesi 08:09 Son Güncelleme:
A A

ABD California Üniversitesi'nden bilim insanları aşkın kadın bedeni üzerindeki etkilerini ele alan bir araştırma yaptılar. Bu araştırma sonucunda daha önce elde edilmemiş bulgulara rastlandı.

AŞKI VİRÜS GİBİ GÖRÜYORMUŞUZ!

AŞKI VİRÜS GİBİ GÖRÜYORMUŞUZ!

Bu araştırmanın sonuçlarına göre kadın bedeni yeni bir romantik ilişkiyi bir virüs gibi algılıyor. Bedenlerimizin aşka verdiği hormonal tepkiler daha önceden biliniyordu, ancak bu sonuç daha önce rastlanmamış bir bilgi içeriyor.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİMİZİ ETKİLİYOR

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİMİZİ ETKİLİYOR

Bu araştırma sonucuna göre bağışıklı sistemimizde bir takım değişiklikler yaşanıyor. Bu değişikliklerse aynı bir virüse verdiğimiz tepkilere benziyor.

ENFEKSİYON YARATAN BİR VİRÜS...

ENFEKSİYON YARATAN BİR VİRÜS...

Yani aslında kadın bedeni hissettiği aşkla ilgili duygular enfeksiyon yaratan bir virüse verilen tepkilerle benzer. Kadın bedeni aşka bir enfeksiyonla mücadele edercesine yaklaşıyor.

TIPKI HASTAYMIŞIZ GİBİ

TIPKI HASTAYMIŞIZ GİBİ

Bu bedensel tepkilerin sonucunda ise tıpkı hastayken olduğu gibi vücudumuz virüslerle savaşırken salgıladığı bir proteinin üretimine başlıyor. Ve bedensel olarak işler bu noktadan sonra rayına giriyor.

Belki de çok uzun yıllardır aşkı bir çeşit hastalık hali gibi görmek, tanımlarken kendini "aşk hastası" gibi algılamak aslında bilmeden doğru yaptığımız bir şeymiş.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Yeni yılda her yerde yılan göreceğiz