Askerlik yerleri belli oldu mu? Ne zaman açıklanacak? (99/1)

Silahaltına girecek olan on binlerce kişi askerlik yerlerinin belli olup olmadığına odaklanmış durumdalar. Heyecan katsayısı en üst seviyelerde... Peki, 99/1 askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

14 Ocak 2019, Pazartesi 13:41
A A
Askerlik yerleri belli oldu mu? Ne zaman açıklanacak? (99/1)

Şubat ayıyla birlikte on binlerce genç askere gidecek. 99/1 dönemliler askerlik yerlerinin bir an evvel açıklanmasını ve bu sabırsız bekleyişin son bulmasını istiyor. Silahaltına girecek olanlar "99/1 askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?" sorusunu sürekli olarak soruyor.

ASKERLİK YERLERİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Askerlik yerlerinin ne zaman açıklanacağı, Milli Savunma Bakanlığı'nın daha önce yaptığı duyuruyle belli olmuştu. 99/1'ler askerlik celp yerlerini 15 Ocak'ta e-Devlet üzerinden öğrenebilecekler. Sorgulama ekranı aktif olduğu takdirde aşağıdaki linkten askerlik yerlerinizi öğrenebilirsiniz.

ASKERLİK YERLERİ SORGULAMA

TEK TİP ASKERLİK KONUSUNDA YENİ GELİŞME VAR MI?

Konu hakkında ne Milli Savunma Bakanlığı'ndan ne de hükümetten bir açıklama yapılmış değil. Konu hakkında herhangi bir gelişme olduğunda haberimizden takip edebilirsiniz.

BAKAN AKAR'IN DAHA ÖNCEKİ TEK TİP ASKERLİK AÇIKLAMASI

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Akar, tek tip askerliğe dair "Bedelli askerlik, dövizli askerlik, klasik askerlik; 2 - 3 aydan beri çalışma yürütülüyor. Henüz sonuçlanmadı, pek çok bakanlığı ilgilendiriyor. 2, 3 ay içinde bedellidir, dövizlidir bunu gündemden çıkartıp, bir zemine kavuşturma gayretimiz sürüyor. Daimi olacak ikide bir bedelli mi olacak, geliyor mu, çıktı mı ? Bu öngörülebilir, herkes bilecek ki bu budur. En iyisi en rahatı, her erkek askerlik görevini yapar deyip kapatmak, ama olmuyor. Ekonomik, siyasi, bireysel, modern hayatın getirdiği mecburiyetten dolayı çözüme gidiliyor. Kendi içinde tutarlı hale getirmek herkesin hesabını, kitabını, eğitimini işçiliğini buna göre getirsin." diye konuştu.

"CUMHURBAŞKANI'MIZA TAKDİM EDECEĞİZ"

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yine geçtiğimiz haftalarda AA Editör Masası'na konuk olduğunda yeni askerlik sisteminin detaylarıyla ilgili konuşmuştu: İşte o açıklama:

"Herkesin en uygun zamanda askerlik yapmasını sağlayan bir sistemi umuyorum yakın bir gelecekte yürürlüğe sokmaya çalışacağız. Sosyal boyutu, siyasi boyutu dahil askerlik noktasından baktığınızda neler yapabiliriz, çalışmamızı bitirmek üzereyiz.

Öğretmen, hakim, doktor, akademisyen, sporcu gençlerimiz var. Onların meşguliyetlerin dikkate alarak en iyi çözüm ne olabilir diye çalışılıyor. Kısa sürede sayın Cumhurbaşkanımıza takdim edeceğiz. Yakın sürede yürürlüğe sokmaya çalışacağız."

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 'Ankaralılar' çetesi çökertildi! 35'i kadın 50 kişi gözaltında