Aşkı için Müslüman olan Rus kraliçe ilk kez paylaştı

Aşkı için Müslüman olan Rus güzellik kraliçesi Oksana Voevodina ilk defa anlattı

17 Temmuz 2019, Çarşamba 09:34 Son Güncelleme:
A A

27 yaşındaki Rus güzellik kraliçesi Oksana Voevodina, Kasım 2018'de 49 yaşındaki Malezya Kralı Sultan 5. Muhammed ile Rusya'nın başkenti Moskova'da evlenmişti.

Malezya Kralı 5. Muhammed ile evlenen Rus güzellik kraliçesi Oksana Voevodina, din değiştirerek Müslüman olmuştu, Malezya Kralı Sultan 5. Muhammed de evliliğin ardından tahttan feragat etmişti.


Kral ile evliliğin ardından Malezya'daki çeşitli saraylarda yaşamaya başlayan Oksana Voevodina evliliğinin bilinmeyenlerini Instagram hesabı üzerinden anlattı.

Hesabındaki son paylaşımda, "Mayıs 2019'da oğlumuz İsmail Leon dünyaya geldi, Inşallah Kelantan'ın Veliaht Prensi ve İnşallah geleceğin Malezya Kralı olacak" yazdı.

Oksana Voevodina geçtiğimiz ay da Müslüman aleminin Ramazan Bayramını, "Allah dualarımızı, orucumuzu ve ibadetimizi kabul etsin" demişti.

Oksana Voevodina ayrıca Kral eşi 5. Muhammed'e karşı hislerini samimi bir dille anlattı.

"2017 yılında Avrupa'da tanıştık" diyen Oksana Voevodina, "Onunla mücevher işiyle uğraşan ortak arkadaşımız Jacob Arabo aracılığıyla tanıştım. Daha sonra beraber akşam yemeği yedik ve bana Malezya Kralı olduğunu söyledi" dedi ve şu şekilde devam etti:

"Bu sözleri şaka sandım ve ben de Moskova'nın Kraliçesi'yim diyerek şakaya karşılık verdim. Tüm akşam konuştuk ve numaralarımızı paylaştık. Bir süre sonra yeni arkadaşımın görevini haberlerden duydum"

Oksana Voevodina'nın bahsettiği ortak arkadaş Jacob Arabo'nun Kanye West gibi çok sayıda ünlü isme zamansız parçalar tasarladığı biliniyor.


İletişimi telefonla sürdüren ikili bir süre sonra her gün telefonda konuşur hale geldi ve tekrar yüz yüze buluşmak istedi.

Mankenlik anlaşmaları sebebiyle oldukça yoğun programı olan Oksana Voevodina için buluşma son derece zorlu bir süreçti.

Dünyanın çok ayrı iki ucunda yaşadıklarını belirten Oksana Voevodina Rusya dışında da birçok giyim firmasının kendisine yıllık anlaşmalar teklif ettiğini belirtti ve ardından New York'a gitti.

Gelecekteki eşinin bu karar sebebiyle oldukça üzgün olduğunu belirten Oksana Voevodina, Kralın kendisi ile buluşmadan karar vermemesini rica ettiğini söyledi.

Ailesi ile beraber Malezya'ya davet edilen Oksana Voevodina, Malezya'ya annesiyle beraber gitti ve orada oldukça keyifli vakit geçirdi.


Malezya Kralı 5. Muhammed'le geçirdiği romantik geceyi unutamadığını söyleyen Oksana Voevodina, Kralın ilk görüşte kendisine aşık olduğunu itiraf ettiğini ifade etti.


Aşk hikayesinin bu şekilde başladığını anlatan Oksana Voevodina artık Malezya'nın oğlunun ana vatanı olduğunu ve oğlunu gördükçe ne kadar doğru bir karar verdiğini vurguluyor.

Oksana Voevodina'nın geçtiğimiz ay yayınladığı son paylaşımında, "Eşine gerçekten aşık olan erkek aşkı için her şeyi yapar. Güçlü ve sağlıklı ilişkinin temeli aşk ve değer vermektir. İyi bir koca her zaman eşine iyi davranır ve onu destekler. Daima onun nasıl hissettiğini merak eder ve yorgun olduğunda ona bakar. Daima sözünü yerine getirir..."

"Ailesi için daima sorumluluk alır ve bu sorumluluğu eşinin omuzlarına yüklemez. Hamilelik süresince eşine daha fazla değer verir, hediyeler alır ve ilgilenir. İlişkiler insanların birbirini nasıl desteklediği ve anladığına dayanır. Aile, iki kişinin birbirlerine duyduğu karşılıksız aşkın sonucudur" yazmıştı.


Malezya Kralı Sultan 5. Muhammed ülke tarihinde tahttan feragat eden ilk isim olmuştu.

5 Muhammed'in aşkı için tahttan feragat etmesiyle beraber tahta Pahang Sultanı Abdullah Sultan Ahmad Shah geçmişti.

1957 yılında İngiltere'den bağımsızlığını ilan eden Malezya'da o tarihten bu yana ülkedeki dokuz etnik Malezya eyaleti hükümdarlığından bir üye her beş yılda bir dönüşümlü olarak tahta geçiyor.

Sıradaki haber yükleniyor...