Aşkın gözyaşları çiçeği bakımı ve sulaması nasıl yapılır? Özellikleri nelerdir? Aşkın gözyaşları çiçeği hikayesi nedir?

Aşkın gözyaşları çiçeği bakımı ve sulaması nasıl yapılır? Özellikleri nelerdir? Aşkın gözyaşları çiçeği hikayesi nedir?

Bir dış mekan bitkisi olan ve görüntüsüyle kendine hayran bırakan aşkın gözyaşları çiçeği, Kalanchoe Daigremontiana adıyla da bilinir. Peki, aşkın gözyaşları çiçeği bakımı ve sulaması nasıl yapılır? Özellikleri nelerdir? Aşkın gözyaşları çiçeği hikayesi nedir?

27 Şubat 2021, Cumartesi 14:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kaktüsü andıran fakat detaylarıyla güzellik katan aşkın gözyaşları çiçeği dış mekanınızı güzelleştiren harika bir çiçek. Peki, aşkın gözyaşları çiçeği bakımı ve sulaması nasıl yapılır? Özellikleri nelerdir? Aşkın gözyaşları çiçeği hikayesi nedir? 

AŞKIN GÖZYAŞLARI ÇİÇEĞİ BAKIMI VE SULAMASI NASIL YAPILIR?

Aşkın gözyaşı çiçeğinin bakımı hakkında dikkat etmeniz gereken birkaç püf nokta var. İç mekanda bakıldığında hava ihtiyacı iyi karşılanmalıdır. Ama en hızlı ve güzel gelişimi dış mekanda bakarak elde edebilirsiniz.

Kısa sürede bitkinizin büyümesi için bol aydınlık ve güneşi gün içinde az da olsa görebileceği bir konumda bakmanız yeterli olacaktır.

Bakımını eksiksiz gerçekleştirirseniz yaprak kenarlarında oluşan minik bitkilerinizde bir o kadar çok çıkacaktır.

Nisan ayında bitki eğer uygun ortam sıcaklığını yakalarsa çiçeğini açar. Suyu bünyesinde tutmayan toprak tercih edilmelidir. Ayrıca hava almayı seven bir bitki olduğu için iç mekanda bakılacaksa eğer hava delikleri geniş ve birden fazla olan saksı tercih edilmelidir.

Sulaması toprak nemi kontrol edilerek yapılmalıdır. Sulama yaparken yaprakların üstünden değil toprağa doğru sulama yapılmasına dikkat edilmelidir. Ve suyun miktarı kontrollü şekilde verilmelidir.

AŞKIN GÖZYAŞLARI ÇİÇEĞİ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Aşkın gözyaşları bitkisinin yaprak kenarlarında oluşan minik filizleri özellikle çocuklardan ve hayvanlardan uzak tutmak gerekir. Bu minik filizlerin zehirleme özelliği olduğu için öldürücü olmasa da bir kaç gün sizi hasta edebilecek etkiye sahiptir.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İnanılmaz yöntemler: Pirinç yemek dışında nerelerde kullanılır?