Ata Demirer'den 'Avrupa Yakası' itirafı: Hata yapmışım

Hülya Koçyiğit’in TRT 2’deki ‘Film Gibi Hayatlar’ programına konuk olan Ata Demirer çarpıcı açıklamalar yaptı. Ata Demirer, 'Eyvah Eyvah 4', senarist Gülse Birsel ve 'Volkan Sütçüoğlu' karakterine hayat verdiği komedi dizisi 'Avrupa Yakası' hakkında da dikkat çeken bir itirafta bulundu.

25 Nisan 2021, Pazar 08:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Türk Sineması'nın efsane ismi Hülya Koçyiğit, TRT 2 ekranlarında yayınlanan 'Film Gibi Hayatlar'da konuklarını ağırlamaya devam ediyor. Programın bu haftaki konuğu, ünlü komedyen ve oyuncu Ata Demirer oldu.

İşte Demirer'in açıklamalarından çarpıcı bölümler:

Yalnızlığı tercih eden bir çocuktum. Çünkü hem çocuk olup hem şişko olmak çok zor bir şeydi. Çocukluğum kendi kendimi eğlendirmekle geçti.

Yalnızlığın şöyle bir avantajı var, kim ne yapıyor gözlemleyebiliyorsun.

Pandemi başladığında yazmaya başladığım bir film var. Senaryom bitmek üzere. İsmi de ‘Bursa Bülbülü’. Seksenlerde Bursa’da geçen bir müzik hikâyesi.

AVRUPA YAKASI İTİRAFI

AVRUPA YAKASI İTİRAFI

'Avrupa Yakası'nın hayatındaki dönüm noktalarından biri olduğunu vurgulayan Demirer, şöyle konuştu:

Önce 'hayır' demek zorunda kalmıştım. 'Turnelerde ben çok yoruluyorum, mutluyum da. Şimdi sırası değil, beni affedin' gibi bir şey söyledim. Yarım ağızla. Bir tarafım da 'oynasana' diyor. 'Avrupa Yakası’nın ilk yönetmeni Hakan Algün aradı, 'Bak hata yapıyorsun, bir gel' dedi. Gittim platoya Sinan Çetin’in yanına. Bir demo çekmişler, seyrettirdiler. İçeri girerken Gazanfer abiyi gördüm. Ben tabi öyle düşünemedim.

Kadroyu saydılar ama canlı görmek başka bir şey kayıtta. 'Tamam oynuyorum. Elimde ne varsa koyacağım, hata yapmışım. Ben bunda oynarım' dedim. Çok da iyi oldu, iyi ki de oynadım, benim hayatıma yeni bir dönüm noktası kattı.

Büyük kitleler tarafından tanınmasının, gösterilerin kapasitesinin artmasının yanı sıra senaryo yazmayı da burada öğrendiğini belirten oyuncu, "O kadar çok senaryo okudum ki, Gülse’nin senaryoları gerçekten ders gibidir. Durum komedileri, komedi senaryosunun dinamiğini, çatısını fark etmeden öğrenmişim. Orada okuya okuya bir antrenman oldu ve dizi biter bitmez 'Eyvah Eyvah'ı yazdım. Uzun yıllardır bir örneğini görmedik Gülse haricinde, sitcom yapan daha gelmedi" ifadelerini kullandı.

DENİZ TUTKUSU

DENİZ TUTKUSU

Denize olan tutkusunu da dile getiren Ata Demirer, "Kendimi orada buluyorum gibi oluyor. Ben sahnede ne kadar buluyorsam, suda da o kadar buluyorum. Denizin üzerinde olmak değil, daha çok altında olmak, dalmak, bir maske, bir tane fotoğraf makinesi. Kendim için hiç paylaşmadan, suyun altında. Deniz başka bir şey, sonuçta hayat kısa bir şey ne kadar sevdiğimiz bir şeylerin peşinden koşarsak o kadar verimli birine dönüşürüz diye düşünüyorum. Mutlu insandan zarar gelmez, mutsuz insandan zarar gelir. Deniz beni mutlu eden bir şey" dedi.


'Olanlar Oldu' filminde cast sürecinde yaşadığı anıyı da paylaşan Ata Demirer, "Bir laf vardır; senaryoyu senarist yazar, castı Allah yapar. Bazı şeyler biraz şans oluyor. 'Olanlar Oldu'daki Tuvana Türkay annemin castı. Olacak şey değil, bizim cast sorumlusu arkadaşımız var, kimisiyle görüştük, kiminin takvimi tutmuyor. 'Biz bunu çekemiyoruz' dedik. Annem bana bir mesaj atmış, biliyor aradığımızı. ‘Şu şu dizide bir kız var, izlediniz mi?’ diye, hemen baktım. Geldi Tuvana, zaten müzikal yeteneği de var. Karakterin şarkı da söylemesi gerekiyordu. Beş dakika sonra Tuvana kabul etti" şeklinde konuştu.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yüsra Geyik ve Rıza Kocaoğlu aşk mı yaşıyor?