Ateş salyangozu görüntüsüyle büyülüyor

Birçok insan salyangozları evcil hayvan olarak beslemeyi tercih etmese de salyangozların ne kadar ilginç hayvanlar oldukları gün gibi ortada. Platymma tweediei olarak bilinen ateş salyangozları, kırmızı ve siyah renkleriyle adeta birer vampiri andırıyor.

10 Mayıs 2020, Pazar 14:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Maxs Exotic Pet Garden isimli bir Facebook hesabı, dünyanın çeşitli yerlerinde yaşayan egzotik hayvanların paylaşımlarını yapıyor. Son olarak ateş salyangozunun paylaşımlarını yapan sayfa beğeni rekoru kırdı.

Can alıcı siyah ve kırmızı renkleriyle adeta vampir filmlerinden çıkmış gibi görünen ateş salyangozunun asıl adı Platymma tweediei.

Ateş salyangozları yalnızca Malezya yarımadasında bulunuyor. Deniz seviyesinden 1000 metre yükseklikteki yaklaşık 100 km'lik bir alanda yaşıyorlar.

Ateş salyangozlarını ev ortamında tutmak oldukça zor. Çünkü sadece çok serin ve nemli koşullarda hayata tutunabilirler. Örneğin Malezya'da nem oranı yüzde 79 seviyesinde. Ancak bu durum koleksiyoncuları korkutmuyor olacak ki ateş salyangozuna olan ilgi her geçen gün artıyor.


Ne yazık ki bu canlılar, evde ateş salyangozu beslemek isteyenler için Malezya'dan toplanıp şehirlere getiriliyorlar.

Salyangozlar, genellikle kozmetik, yemek veya kabukları için çiftliklerde yetiştirilip kullanılan canlılar.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Safkan kangal köpeği saldırmıyor: Sivas kangalı özellikleri