Atilla Taş: Yerin dibini görmüştüm

Twitter'daki esprili ve muhalif paylaşımları ile dikkat çeken şarkıcı Atilla Taş, "Twitter bana kendi medyamı oluşturma fırsatı verdi. Küllerimden yeniden doğdum" dedi

17 Ekim 2014, Cuma 18:20
A A
Atilla Taş: Yerin dibini görmüştüm

Atilla Taş, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde (İEÜ) Medya Kulübü ile Medya ve İletişimciler Derneği tarafından gerçekleştirilen 2. Medya Günleri kapsamında düzenlenen ’ Sosyal Medya Kullanımı’ başlıklı söyleşiye katıldı.

İEÜ Konferans Salonu’ndaki söyleşiye ilgi yoğun oldu. Bir twitter fenomeni haline gelen Taş, "Kariyerim hemen hemen sıfırı tüketmişti. Kariyer olarak bitmiş bir adamdım. Albümleri satmayan, konserlerine kimse gelmeyen kariyer olarak gerçekten yerin dibini görmüş bir insan olarak karşınızda duruyorum.

Twitter bana kendi medyamı oluşturma fırsatı verdi. Kendine ait bir televizyonunun, gazeten, yerin var. Bunu iyi değerlendirdiğimi düşünüyorum. Küllerimden yeniden doğdum. Kariyerimi müzik alanında devam ettirmesem de sosyal medyada kendime bir yer açtım" dedi.

Twitter’da ilk başlarda Atilla Taş olarak bulunmadığını, kendisine yönelik çok büyük bir önyargı olduğunu anlatan Taş, bu alandaki potansiyeli keşfettiğini ifade etti. Gerçek kimliğini açıklayınca takipçi sayısının 1500’lerden 300’lere dek düştüğünü belirten Taş, "Müthiş bir ön yargı vardı. Siyasi tweetler atmıyordum. Gezi olayları sırasında ’Taksim’de bu kadar biber gazına gerek yok. Ben bir konser versem kimse kalmazdı, insanlar dağılırdı’ tweetimin ardından ön yargılarda büyük kırılmalar oldu. İnsanlar kendimle alay ettiğimi gördü" diye konuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...