Audrey Hepburn hakkında bugüne kadar bilinmeyen 13 detay

Moda deyince akla ilk olarak Audrey Hepburn, Hollywood deyince akla ilk olarak Audrey Hepburn, 1940'lı yıllar deyince de Audrey Hepburn geliyor. Audrey Hepburn, moda ve sinema alanında ortalığın 'dutluk' olmasından mütevellit bu denli patlamayı başarmış olduğu düşünülse de... Audrey Hepburn'ün hayatına kısa bir göz atınca bile başarısının tesadüf olmadığını anlamak zor değil. Audrey Hepburn, görüntüsünün milyonlar tarafından bilindiği ancak konu filmlerine ve hayatına gelince çoğu kişinin dut yemiş bülbül kesildiği bir isim. İşte 91'inci doğum gününde Audrey Hepburn'e dair bilinmeyen 13 detay!

04 Mayıs 2020, Pazartesi 10:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Doğum adı Audrey Kathleen Ruston olan Audrey Hepburn, İngiliz-Hollandalı sinema oyuncusu, hayırsever, Hollywood yıldızı ve moda ikonu olarak anılır.

Dans etmeyi çok seven Hepburn'ün asıl hedefi 5 yaşından itibaren balerin olmaktı. Ancak boyu uzun olduğundan hayalini gerçekleştiremedi.


18 yaşında çektirdiği bir fotoğrafı aslında başka birinin fotoğrafıyla karıştırılarak bir reklamda kullanılınca bir nevi keşfedilmiş oldu.

Laughter in Paradise isimli filmde sigara kızını canlandırmış ve sadece bir cümlelik rolu olsa da film büyük şöhrete kavuşunca dikkatleri çekmeyi başardı.

1951 yılında kariyeri için nişanlısı James Hanson'dan ayrıldı.

1953'te Roman Holiday isimli filmle Oscar kazanan Hepburn bu filmden yalnızca 12 bin dolar kazandı. Ancak 1956 yılında Savaş ve Barış isimli filmde rol aldı ve döneminin en çok para kazanan oyuncusu oldu.350 bin dolar üzerinde para kazandığı söyleniyor.

Audrey Hepburn kıyafetlerini genellikle kendi seçer ve Givenchy marka giyinirdi.

ABD'de eğlence ve sanat dünyasında verilen 4 büyük ödül var: Televizyon yapımları için verilen Emmy, müzik ödülü olan Grammy, film ödülü olan Oscar ve tiyatro ödülü olan Tony. 4 dalda da ödül almak çok büyük bir iş ve uzun yıllar alıyor. EGOT Klübü'ne girmeyi başarmış isimlerden biri de Audey Hepburn. 

Audrey Hepburn; İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Flemenkçe ve İtalyanca olmak üzere 5 dil konuşabiliyordu.

Audrey Hepburn kendini içe dönük olarak tanımlıyordu. 1953'te LIFE Magazine dergisine verdiği röportajda sık sık yalnız kaldığını belirterek "Dairemde cumartesi gecesinden pazartesi sabahına yalnız kalsaydım çok mutlu olurdum." demişti

Audrey Hepburn kendisini muhalif olarak tanımlarken annesi ve babası Britanya Faşistler Birliği üyeydi.

959’da Audrey Hepburn, 1954 – 1968 yılları arasında evli olduğu Mel Ferrer’in ‘’Green Mansions’’ filminde yer alır. Filmde Audrey Hepburn ile arkadaşlık edecek bir de geyik vardır ve pratik yapması için Hepburn’e geyiği eve götürmesi söylenir. Geyikle arasındaki etkileşimin artması için bu öneriyi kabul eden aktris daha sonra Pippin adını vereceği bu yavruyla güçlü bir bağ kurar. Sevgili geyik, geceleri ona özel olarak yapılmış bir küvette uyur. Öyle ki aktrisin köpeği Mr. Famous da bu ilişkiyi oldukça kıskanır. Hepburn ve Pippin sokakta, markette, çeşitli kamusal alanlarda birlikte gezerler.

Audrey Hepburn'ün ayakları 40 numaraydı. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İzlerken gözyaşlarınızı tutmakta zorlanacağınız 10 dram filmi