Avrasya Üniversitesi 168 öğretim üyesi alıyor. İşte başvuru şartları…

Avrasya Üniversitesi Sağlık Bilimleri ve Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi bölümlerine Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına 168 personel alıyor. Peki Avrasya Üniversitesi personel alımı başvuru şartları nelerdir? İşte başvuru koşulları…

12 Mart 2019, Salı 12:38 Son Güncelleme:
A A
Avrasya Üniversitesi 168 öğretim üyesi alıyor. İşte başvuru şartları…

Avrasya Üniversitesi’ne Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne 66 personel, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’ne ise 102 akademik personel alınacak. Peki başvuru şartları ne? İşte detaylar…

Sağlık Bilimleri ve Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi bölümlerine Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi unvanlı 168 personel alımı yapılacak.

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’ne Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği bölümlerine 102, Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne Beslenme ve Diyetetik Bölümü, Hemşirelik Bölümü, Sağlık Yönetimi Bölümü, Çocuk Gelişimi Bölümü, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü, Ebelik Bölümü Sosyal Hizmet Bölümü’ne 66 akademik personel alımı yapılacak.

İLAN DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

Avrasya Üniversitesi birimlerinde istihdam edilmek üzere, 2547 Sayılı Kanun ve ilgili Yönetmelik Esasları ile Devlet hizmetine girmede aranılan şartlara haiz aylık yönünden “4857 sayılı İş Kanunu” hükümlerine tabi olarak öğretim üyeleri alınacak.

BAŞVURUDA GEREKLİ BELGELER

Profesörler: 2547 Sayılı Kanun’un 26. maddesinde belirtilen şekilde yayınlardan birini başlıca araştırma eseri olarak ve başvurdukları bölümü belirten dilekçeleri, ekinde son altı ayda çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf, özgeçmiş, nüfus cüzdan örneği, doçentlik belgesi, yayınlarını kapsayan 6 (altı) takım dosya ve yayın listesi vermeleri gerekiyor.

Doçentler: Üniversitelerarası Kurulun Doçentlik başvuruları için uygulamaya koyduğu asgari başvuru koşullarını sağlamış olmak koşulu ile başvurdukları bölümü belirten dilekçe, özgeçmiş, doçentlik belgesi onaylı sureti, nüfus cüzdan örneği ile 2 (iki) adet fotoğraf, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) takım dosya ve yayın listesi vermeleri gerekiyor.

Doktor Öğretim Üyeleri : 2547 Sayılı Kanun’un 23. maddesindeki şartları sağlamaları gerekmekte olup, başvurdukları kadroyu ve yabancı dilini belirten dilekçe, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, lisans, yüksek lisans ve doktora diplomalarının onaylı örnekleri ile varsa ÜDS veya KPDS sonuç belgelerini, özgeçmiş, yayın listesi ve yayınlardan oluşan dosyayı 4(dört) takım halinde verecekler. Yabancı dil sınav yeri ve tarihi ilgili birimlerce daha sonra tespit edilip adaylara ayrıca bildirilecek.

Öğrenim belgesini yurt dışından almış olanların denkliğinin Üniversitelerarası Kurulca onaylanmış olması gerekmektedir. Başvurular bu ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde, Avrasya Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta ile yapılacaktır.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Dipsiz Göl'de kartpostallık manzara