Avrupa fiyatı daha yüksek olan İPhone SE

Bildiğimiz üzere Apple 4 inçlik yeni telefonu İPhone SE’yi yakın zamanda duyurdu

22 Mart 2016, Salı 22:34
A A
Avrupa fiyatı daha yüksek olan İPhone SE

Apple’ın yeni telefonu İPhone SE 4 inçlik ufak ekranına rağmen yüksek performansı hedefliyor. Telefonun teknik özellikleri ve tasarımından ziyade daha çok fiyatı konuşulmakta. ABD için 399$ olan telefon Avrupa’da ise daha yüksek fiyatlarda alıcı bulacak.

İPhone SE’nin 16 GB olan en düşük modeli Avrupa’da 490€ fiyat etiketine sahip. Bu fiyatı dolar kuruna çevirince 550$ bir fiyatla karşılaşıyoruz. Yaklaşık olarak ABD fiyatında 150$ daha pahalıya kullanıcıya ulaşacak gibi gözüküyor.

İngiltere fiyatlarına bakınca ise en düşük model olan 16 GB versiyonun 340 Pound olduğunu görüyoruz. Bu rakamda yaklaşık olarak 516$ demek oluyor. İngiltere de yaşayan müşteriler de ABD ‘de yaşayan müşterilerden daha fazla ödeme yapmak durumda kalıyor.

Ülkemize baktığımızda ise ABD’de 399$ fiyat etiketine sahip olan model bizde 1999 TL gibi bir yüksek fiyata alıcı bulmakta. Bu rakam günümüz kuruyla yaklaşık 700$ civarında. Türkiye de yaşayan kullanıcılar ABD de yaşayanlara göre %75 daha fazla ücret ödemek zorunda cihaza sahip olmak için.

Tüm bu fiyat dalgalanmasının sonucunu hep birlikte bekleyip göreceğiz.

 

Apple iPad Pro 9.7 inç resmi olarak duyuruldu!

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Canlı bombayı nasıl tanırsınız?