Avrupa Parlamentosu Başkanı'ndan kayyum açıklaması

Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz, Zaman gazetesine kayyum atanmasını değerlendirdi. Tagesspiegel gazetesinin pazar sayısına konuşan AP Başkanı Schulz, 'Türkiye, Avrupa Birliği ile yakınlaşmada tarihi fırsatı heba ediyor' dedi

06 Mart 2016, Pazar 09:36
A A

Zaman gazetesine polis müdahalesini Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Pazartesi sabahı AB zirvesi öncesinde yapacağı görüşmede gündeme getireceğini kaydeden Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz,"Medyaya yönelik yeni girişimler ve Kürtlere dönük yaklaşımlar dramatik ve son derece kaygı verici gelişmelerdir. AB, pazartesi günü zirvede bunlara dönük net ifadeler bulacaktır" ifadelerini kullandı.

'AB, TEMEL DEĞERLERİNDEN ÖDÜN VEREMEZ'

Türkiye’nin sığınmacı krizinin çözümünden Suriye’deki savaşa barışçıl bir çözüm bulunmasına kadar, Ortadoğu’da birçok sorunun çözümünde AB için önemli ve stratejik bir ortak olduğunu belirten Schulz,"Hedefimiz Türkiye’yi AB’ye bağlamak ve ona bir perspektif vermek olmalıdır. Ancak şurası açık ki, bunun için indirim yapılması ve AB’nin temel değerlerinden ödün vermesi söz konusu olamaz" dedi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.