Avrupa'da kara büyü paniği

Kurbanlarına kara büyü yapan bir tarikat, Avrupa'nın göbeğinde paniğe neden oldu. Tarikatın İsveç'te faaliyet gösterdiği düşünülüyor.

31 Ekim 2019, Perşembe 15:36 Son Güncelleme:
A A

Ölüm tarikatıyla ilgili soruşturmaya yapan İsveç polisi, ülkenin Uppsala kentinde yapılanmaya gittiği sinyallerini aldığını bildirdi.


Voodoo bebeklerle şantaj yaptığı bildirilen ölüm tarikatı Black Axe'ın kurbanlarına cinayet işlemeleri ve saldırı yapmaları için telkinde bulunduğu bilgisi verildi.


Voodoo bebeği ile insanları kandıran ölüm tarikatı, kurbanlarına işlerini yarım bırakmaları durumunda onları kötü bir son beklediğine ikna ediyor.


Voodoo bebeği ile kara büyü yapıldığına inanan kadın kurbanlara ise uyuşturucu kuryeliği ve seks işçiliği yaptırılıyor.


Uzmanlar suçun bir sorun haline geldiğini söylediği İsveç'te ülkenin Gothenburg ve Stockholm gibi kentlerinin yanı sıra Uppsala gibi kentlerin de çeteler için savaş meydanına dönüştüğünü düşünüyor.

Ekim ayının ilk günlerinde ülkede 15 kişi mafya bağlantısı sebebiyle gözaltına alındı.


Çeteler üyelerini yoksulluğun yaygın olduğu Batı Afrika ülkelerinden iş vaadiyle kandırarak getiriyor.


İsveç'e iş ümidiyle gelen kişilere ülkeye ayak basar basmaz voodoo bebeği büyüsü yapıldığı söyleniyor.


Voodoo bebeği büyüsü yapıldığı söylenen kurbanlar, ruhlarını teslim etmesi gerektiğine aksi taktirde başlarına büyük felaketlerin geleceğine inandırılıyor.1980 yılında Nijerya'da gerçekleştirilen askeri darbenin ardından ortaya çıkan Black Axe tarikatının Avrupa Birliği genelinde 2015 yılından bu yana sürekli olarak güç kazandığı rapor ediliyor.


Tarikatın özellikle İtalya ve İspanya gibi Afrika'dan gelen mültecilere giriş kapısı olan ülkelerde yer bulduğu söyleniyor.


(Hürriyet)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Japonya'nın 500 yıllık tarihi Shuri Kalesi kül oldu