Avustralya'daki kurtarma köpeği Bear'in belgeseli çekilecek

Avustralya'daki kurtarma köpeği Bear'in belgeseli çekilecek

Avustralya'daki orman yangınları sırasında yaralı koalaları koklayarak bulan Bear isimli kurtarma köpeğinin belgeseli çekilecek. Sahibi tarafından terk edildikten sonra kurtarma köpeği olan Bear, yangından yaklaşık 50 koalayı kurtararak ulusal kahraman ilan edildi.

15 Mart 2020, Pazar 13:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Border Collie kırması Bear isimli köpek, Avustralya'daki korkunç yangında 50'ye yakın koalanın yararlı olarak kurtarılmasını sağladı. Bear, sahibi tarafından terk edildikten sonra kurtarma köpeği oldu. Bear: Koala kahramanı isimli belgeselin bu hafta çekilmesi planlanıyor. Hiperaktif ve obsesif-kompulsif doğası nedeniyle eski sahipleri tarafından terk edilen Bear, canlı koalaları tespit etmek için eğitildi ve 100 metreye kadar dışkı ve kürkleri koklayabilen tek köpek.

Bear, son yangınlar sırasında Yeni Güney Galler ve Queensland'ın yıkılmış bölgelerine gönderildi ve burada en az 50 yaralı ve yetim koalanın bulunmasını sağladı.

https://www.instagram.com/p/B9RBG2KAF1D/

Tyson Mayr isimli gezgini Bear'in belgeselini sunan kişi olacak. Bear, yanmış bölgelere gönderilmeden önce özel çoraplar giyiyor. Koala kokusu aldığında ise oturarak tepki veriyor.Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İşlettikleri pastanenin gelirini sokak hayvanlarına harcıyorlar