Avustralyalı askerler yavru koalaları elleriyle besliyor

Avustralyalı askerler yavru koalaları elleriyle besliyor

Avustralya’da eylül ayından bu yana süren orman yangınları, koalaları evinden etmişti. Nüfusu 28 bin olan koalaların yaklaşık 10 bini ölmüştü. Yaralanan veya öksüz kalan koalaların bakımı için ülke seferber olmuştu. Bölgeye yardım için ordu devreye girmiş, 3 bin asker görevlendirilmişti. Avustralyalı askerler, molalarını yavru koalalarla gönüllü olarak ilgilenmeye ayırıyor. Bu sıcak görüntüler, yürekleri ısıttı.

30 Ocak 2020, Perşembe 08:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Avustralya'da devam eden orman yangınlarından kurtarılan birkaç koalayı, Avustralyalı askerler elleriyle besliyor. Ordunun resmi Instagram hesabından yayınlanan fotoğraflarda, askerlerin battaniyelerle kundaklanmış koalaları besleyip onlara sarıldıkları görülüyor. Avustralya'daki Crafers'daki Cleland Vahşi Yaşam Parkı'nda bulunan koalaların bu görüntüleri, görenlerin içini ısıttı. Askerler, tüylü dostlarıyla ilgilenirken oldukça memnun görünüyorlar.


https://www.instagram.com/p/B72jx2Igxba/


Askerler ayrıca parkın içine tırmanma tahtalarının yapılmasına da yardımcı oldu.


https://www.instagram.com/p/B762jO1nbgy/


Orman yangınlarının Eylül ayında başlamasından bu yana on binlerce koala yok oldu. Kanguru Adası Doğal Yaşam Parkı'nın sahibi Sam Mitchell, bu ayın başlarında Guardian'a verdiği demeçte, nüfusun yarısından fazlası ölmüş olabileceğini belirtti.


Yavaş hareket eden koalalar, yangınlardan kaçma fırsatı bulamıyor ve ne yazık ki yanarak can veriyor.

Avustralya halkı, yangın devam ederse ülkenin vahşi yaşamının tamamen yok olmasından korkuyor. Uzmanlar, milyarlarca hayvanın ölmüş olabileceğinden şüpheleniyor.

Kaynak: ABC News

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hayvan hakları yasasında geri sayım