Ayakkabıları olduğundan daha 'ucuz' gösteren 8 detay

Moda trendlerine uymak her zaman doğru bir tercih olmayabilir. Çoğu kişi markalı ve pahalı bir ürünün 'tarz' göründüğünü zanneder. Ancak bu doğru değil! Hele ki söz konusu ayakkabılar olunca, dikkat etmeniz gereken şeylerin sayısı da artıyor. Özellikle yeni insanlarla tanışmanızda ayakkabılar önemli bir rol oynuyor. Ayakkabılarınızla tam bir stil abidesi gibi görünmek istiyorsanız, kaçınmanız gereken bazı detaylar var...

14 Mayıs 2021, Cuma 12:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- FAZLA PARILTILARININ OLMASI

1- FAZLA PARILTILARININ OLMASI

Işıltılarla süslenmiş elbiseler son derece çekici görünebilir ancak söz konusu ayakkabılar olduğunda durum tam tersidir. Ayakkabılarda kullanılan kristaller genellikle en ucuz kalitededir. Bu da görünümünüzü sabote edebilir.

2- AŞIRI YÜKSEK TOPUKLAR

2- AŞIRI YÜKSEK TOPUKLAR

Kısa boylu kadınlar, yüksek platform ayakkabılar giyinmeyi tercih edebilir. Ancak bu ayakkabılar son derece orantısız bir görünüm ortaya çıkarır. Doğru orantı için küçük platformlu ayakkabılar daha idealdir. Klasik topuklu ayakkabılar ise, harika bir stilin ana parçasıdır.

3- RENGARENK

3- RENGARENK

Son yıllarda pahalı ayakkabı markaları renkli tasarımlara yönelmiş olsa da siz çok fazla rengin bir arada olduğu ayakkabılardan kaçınmaya çalışın. 2'den fazla rengin karıştırılması tavsiye edilmiyor.

4- ÇOK FAZLA METAL DETAY

4- ÇOK FAZLA METAL DETAY

Zımbalar ve kemerler ayakkabılarda tarz görünebilir ancak aşırıya kaçıldığı zaman son derece ucuz bir görünüm sergileyebilir. Fazla aksesuarı olan ayakkabılardan kaçınmaya özen gösterin.

5- RUGAN AYAKKABI

5- RUGAN AYAKKABI

Rugan ayakkabılar her ne kadar çekici görünse de rahatlıkla lekelenir ya da çizilir. Mat ayakkabılar ise görünümünüze daha farklı bir hava katar. Yine de rugan ayakkabı giymek istiyorsanız, bej, siyah veya beyaz renkleri tercih edin.

6- RAHATSIZ AYAKKABILAR

6- RAHATSIZ AYAKKABILAR

Giydiğinizde rahat hissetmediğiniz ayakkabılar, sırt ve bacak sağlığınızı da etkiler. Her ne kadar güzel görünse de ayağınız içinde rahat etmiyorsa o ayakkabıyı giymeyin. Bu durum yürüyüşünüzü de etkiler ve garip bir görünüm sergilemenize neden olur.

7- SUNİ DERİ

7- SUNİ DERİ

Doğa dostu suni deri ayakkabılar çoğu marka tarafından tercih ediliyor. Ancak bazı yerlerde satılan suni deriler ayakkabıların kalitesiz görünmesine yol açıyor.

Suni deriden bot almak istiyorsanız alçak olanları tercih edin.

8- ESKİ AYAKKABILAR

8- ESKİ AYAKKABILAR

Tarz bir görünüm için ayakkabılarınıza iyi bakın. Onları düzenli olarak ayakkabıcıya götürüp parlatın ve hasarlarını tamir ettirin. Eski ve yıpranmış ayakkabılar pek de iyi bir görünüm sağlamaz değil mi?

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Leopar desenini en tarz şekilde kullanmanın 5 yolu