Ayaklarını kestikten sonra yakarak öldürdüler

Iğdır'da sokak ortasında, ayakları kesildikten sonra yakılarak öldürülen köpeğin leşi bulundu. Çevre sakinleri, bu vahşeti yapan kişi ya da kişilerin bulunarak cezalandırılmasını istedi

A A
Ayaklarını kestikten sonra yakarak öldürdüler

Yapılan bir ihbar üzerine Emek Mahallesi'ne gittiklerini ve karşılaştıkları dehşet verici manzara karşısında donup kaldıklarını söyleyen Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Mete Türkoğlu, "Bu yapılan vahşet" dedi. Türkoğlu şunları söyledi:
"Köpeğin ayaklarının kesilerek üzerine sıvı dökülerek yakıldığını gördük. Bunun insanlıkla bir alakası yok. Başıboş köpek bile olsa Belediye'ye, İl Tarım Müdürlüğü'ne ya da bize bildirilmesi gerekirdi. Bu bir vahşettir. İnsanlığa sığacak bir olay değil. Hayvanı gömdük. Belediye ile irtibata geçip gerekli çalışmayı yapacağız. İl Hayvan Haklarını Koruma Kurulu ile görüşüp bu konuyu gündeme getireceğiz."

Köpeğin işkence yapılarak öldürüldüğünü belirten mahalle sakinleri ise belediyenin sahipsiz sokak köpeklerini toplamasını istedi. Belediyeye ait Yeni Mahalle yolu üzerindeki hayvan barınağının amacına uygun olarak çalışmadığını ileri süren mahalle sakinleri, bu vahşeti yapanların bir an önce bulunup cezalandırılmasını istedi.


Suat DENİZ / IĞDIR, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Muzaffer Tekin'in cenaze törenine katılan isimler