Ayrılığın ardından yeni bir sayfa açmanın 7 yolu

Aşık olmak kadar ayrılmak da doğal bir süreçtir. Ancak ayrılığı kabul etmede çoğumuz zorlanabiliyoruz. Ayrılıktan sonra hayatımıza nasıl devam edeceğiz peki? Sizi yatağa çakılı kalmaktan kurtaracak, ayrılığın yasını daha hızlı atlatabileceğiniz, yeni bir sayfa açmanızda size yardımcı olacak önerileri derledik...

30 Nisan 2021, Cuma 16:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- ACIYI KABULLENİN

1- ACIYI KABULLENİN

İlişkiniz bitti ve acı çekiyor olmanız çok doğal. Kabullenmek başarmanın yarısıdır. Acınızı hiçbir şey olmamış gibi devam ederek içinize atmak yerine, öncelikle kabul edin ve bir süreliğine üzülmenize izin verin.

2- GÜVENDİĞİNİZ ARKADAŞINIZI ARAYIN

Kabullendikten sonra her şey daha kolay ilerleyecektir. Biten ilişkinizi yaşanmışlıklarınız ve tecrübeleriniz arasına katın. Hayatın her zaman pembe bir rüyadan ibaret olmayacağını hatırladıktan sonra gerçek hayata dönmeye başlayabilirsiniz.

3- KENDİNİZİ YENİDEN KEŞFEDİN

3- KENDİNİZİ YENİDEN KEŞFEDİN

Birine bağlı yaşamak, sizi biraz kendinizden uzak bırakmış olabilir. Uzun zamandır yapamadığınız, hatta hayalini kurduğunuz şeyleri yapmaya başlayın. Sırf partneriniz sevmiyor diye mahrum kaldığınız her şeye yeniden sarılın. Bu size neler kaybettiğinizi değil, bu zamana kadar kazanamadıklarınızı hatırlatır.

4- BAKIM YAPIN

Kadınların en iyi hissettiği zamanlar aynaya baktığında kendinden memnun olduğu anlardır. Kuaföre gidin, masaj yaptırın, cilt bakımını sıklaştırın, kısacası ihmal ettiğiniz şeylerin üzerine daha fazla düşün.

5- GELECEK PLANI YAPIN

Ayrılığın üzerinden biraz zaman geçtikten sonra geleceğinizi planlamaya başlayabilirsiniz. Kariyer planlaması yapabilir, farklı ülkeleri gezip seyahat yazıları yazabilir ya da günlük tutabilir hayata dair umutlarınızı tazeleyebilirsiniz.

6- GEÇMİŞİNİZLE BARIŞIN

6- GEÇMİŞİNİZLE BARIŞIN

Belki sizi çok incitti, ama artık onu suçlamanın bir anlamı yok. Öfke, intikam arzusu sizi iyileştirmez. Nefret aynı zamanda sevginin de her an canlanabileceğinin göstergesidir. Bu yüzden yaşanmışlıklarınızla barışın, iyisiyle kötüsüyle bir anı olarak bir kenara bırakın.

7- ZAMANA BIRAKIN

Zaman siz ne yaparsanız yapın geçiyor ve hiçbir şey eskisi gibi kalmıyor. Neyse ki her acı bir gün hafifler. Zamanın büyülü gücüne inanın. hayat sürprizlerle dolu, yeter ki iyi sürprizleri görmezden gelmeyin.

Kaynak: Mahmure

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Evlilikte çocuktan sonra meydana gelen 5 sorun ve çözümleri