Ayrılık acısından kurtulmanın 8 yolu

Romantik ayrılıklar, hayatımızdaki en yaygın, ancak bir şekilde hafife alınan travmatik olaylar arasındadır. İnsanlar ayrılığın, onu yaşayan kişi için gerçekten ne kadar derinden incitici ve zarar verici olabileceğini fark edemeyebilirler ancak ayrılık zor bir süreçtir. İşte bu süreçte size faydalı olabilecek bazı detaylar...

24 Temmuz 2021, Cumartesi 17:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
KENDİNİZE KISITLAMAYIN

KENDİNİZE KISITLAMAYIN

Özellikle bir ayrılıktan hemen sonra, kişinin duygularını bastırmaması veya tutmaması muhtemelen en iyisidir. Bununla birlikte, duygular o kadar yoğun olabilir ki, halka açık bir şekilde sergilenmeye uygun olmayabilirler, bu yüzden zaman ayırın, özel bir yere gidin ve ağlayın bunun normal olduğunu unutmayın...

HÜZÜNLÜ MÜZİKLER DİNLEYİN

HÜZÜNLÜ MÜZİKLER DİNLEYİN

Evet, hüzünlü müzikler dinlemek kısa vadede, acı verici anıları güçlendirebilir veya alevlendirebilir, ancak bu duyguları içinizden atmanızı da sağlar. Öte yandan yalnız olmadığınızı gösterir ve hissettiğiniz kederi normalleştirir.

DESTEK ALIN

DESTEK ALIN

Aile ve arkadaşlar yardımcı olabilir, ancak onların sınırlarını da bildiğinizden emin olun. Terapistlerden alacağınız profesyonel yardımın daha uygun veya faydalı olabileceğine, daha tarafsız ve uzun süreli bir bakış açısı sunabileceğine karar verebilirsiniz. Ayrıca, daha derin davranış kalıplarına işaret edebilir veya kopmuş bir ilişkinin semptomatik olabileceğini düşünerek gelecekteki ilişkilerin daha sağlıklı ve mutlu olmasını sağlayabilirler.

AYRILIK KİTAPLARI VE FİLMLERİ DE İYİ GELECEKTİR

AYRILIK KİTAPLARI VE FİLMLERİ DE İYİ GELECEKTİR

Sayfada neler yaşadığınızı anlatan sessiz kelimelerle ilgili bir şey, başka bir şekilde sakinleştirici olabilir. Aynı zamanda, duygusal durumunuzun kapanmış veya su basmış olabileceği beyninizin mantık merkezlerini yeniden başlatmaya yardımcı olur.

UYKU EGZERSİZ VE YEMEK

UYKU EGZERSİZ VE YEMEK

Düzenli döngünüzü pencereden atmak ne kadar cazip olsa da, buna bağlı kalmanın en önemli zamanı şimdi. Olabildiğince normal uyku ve yeme programınıza (ve miktarlarına) uyun ve spor salonunda fazladan öfke veya enerji atın . 

İlk başta yapmak zor olabilir, ancak en azından hareketleri yapmaya çalışmak iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

KENDİNİZE İYİ DAVRANIN

KENDİNİZE İYİ DAVRANIN

Şimdi, diğer zamanlarda gereksiz savurganlık olarak görebileceğiniz kişisel bakım ritüelleri yapmak için iyi bir zaman. Giysi, aksesuar veya makyaj için alışveriş yapın. Yeni bir saç kesimi yaptırın, biraz çikolata ısırın. Rahatlığa ve gurura layık biri olarak kendinizi geliştiren herhangi bir şey gerçekten ruhunuzun yeninden canlanmasına fayda sağlayacaktır.

YENİ İNSANLARLA TANIŞIN

YENİ İNSANLARLA TANIŞIN

Ayrılık acısı yaşayan bir kişi için yeni insanlar ilk etapta kulağa zor gelse de kısa süre içerisinde yaşadığınız acının hafiflemesine yardımcı olabilir ancak unutmayın geri tepme ihtimali de vardır. Görüştüğünüz kişilerde

Geri tepme riskli olsa da, kişinin kendini hazır hissettiğinde - ortalama olarak, insanların flört sularını test etmesi üç ila altı ay sürer - sorun değil . Ve aslında, bu muhtemelen kişinin uygun bir eş olma hissini geri kazanmanın en hızlı yolu. Anahtar, yavaş ve istikrarlı bir şekilde almaktır.

KESİN SINIRLAR BELİRLEYİN

KESİN SINIRLAR BELİRLEYİN

Ayrılığın en kötü sonuçlarından biri, neredeyse her zaman daha da kötüleşen kalp ağrısına yol açan belirsiz bir durumdur. Bu, eski sevgilinizle yarım kalmış işleri bitirmemeniz veya çözülmemiş önemli sorunları tartışmamanız gerektiği veya uzlaşmaların asla gerçekleşmeyeceği anlamına gelmez.

Ama mümkün olduğunca, bir ayrılık gerçekleştikten sonra, o kişiyle teması sınırlandırmalısınız. 

Zor bir geri çekilme dönemi vardır, ancak ilerlemenin ve iyileşmenin tek yolu budur.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Her çiftin mutlaka denemesi gereken 6 romantik aktivite