Az hasarla boşanmanın 15 altın kuralı

Evet, ailenin sürdürülebilmesi esastır. Ama bazı anlar gelir ki boşanma kaçınılmaz olur. Ben de bu yazıda size hasarsız boşanmanın 15 altın kuralını aktarayım. Bu arada tekrar edeyim, boşanmak iyi bir şey değil sevgili okur... Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz yazdı

11 Mart 2018, Pazar 05:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, 4. Toplumsal Cinsiyet Adaleti Kongresi’nde şunları söyledi: “Biz, boşanma külliyen kötüdür, külliyen engellenmelidir gibi sığ bir bakış açısına sahip değiliz. Şiddet vakalarında, artık ailenin ve bireylerinin zarar görmeye başladığı noktada bazen boşanmanın suhuletle gerçekleştirilmesi hayat kurtarıcı olabiliyor. Ama tabii bunun haricinde aslolan evliliğin sürdürülebilirliğinin sağlanması. Çünkü huzur bir toplumun inşası için huzurlu aileler vazgeçilmez bir şart.”

1. Kesin kararınızı verdiyseniz, aile ve çevrenin baskılarına aldırmayın. Vicdanınızı ve aklınızı dinleyin. 2. Eşinizi asla düşman gibi görmeyin. Onun da hakları ve duyguları olduğunu unutmayın. Çocuklarınız varsa hayat boyu yüz yüze bakacağınızı unutmayın. 3. Ayrılmayı bir felaket olarak değil, yeni bir yaşama başlama fırsatı olarak görün.

4. Çocuklarınızın önünde asla boşanma konusunu konuşmayın. 5. Çocuklarınıza dert yanmayın, eşinizi karalamayın.

6. Duygularınızı, özellikle öfkenizi kontrol edin. Eşinizin sizi suçlaması, kızdırması karşısında durumu eşitlemeye çalışmayın. Egonuzu tatmin etme peşinde olmayın.

7. Ayrıldıktan sonra eşiniz üzerinde hak iddia etmeyin. Yoluna çıkmayın. 8. Ayrıldığınız eşinizle medeni ve dostça bir ilişki kurun. Geleceğinize odaklanın. Zamanı ve hayatı ıskalamayın.

9. Çocuklarınızla düzenli olarak birebir vakit geçirin. Eğitimleriyle ilgilenin, okullarına gidin. Tatil yapın. 10. Çocuklarınızın özel günlerinde mutlaka yanlarında olun. Çocuklarınızdan değil, eşinizden ayrıldığınızı unutmayın.

11. Ayrıldıktan sonra hemen evlenmeyin ve ciddi bir ilişkiye girmeyin. Duygusal boşluk dönemlerinde sağlıklı karar verilemediğini unutmayın.  12. İşinize konsantre olun. Seyahate çıkın. Arkadaş ve dostlarınızla daha sık birlikte olun.

13. Mutlaka spor yapın. Düzenli beslenip vaktinde uyuyun. 14. Kendinizi alkole vurmayın. Sıkıntılı dönemlerde alkol, sigara, uyuşturucu bağımlılığının gelişebileceğini akıldan çıkarmayın.  15. En önemlisi; ayrılığı bir çöküş, mağlubiyet gibi görmeyin. Bu krizi fırsata dönüştürmek için çaba sarf edin.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yaz geliyor farkında mısın? Peki, yaza hazır mısın?