Az parayla gezilebilecek 10 ülke

Dünyayı dolşamak isteyen ancak bütçesi kısıtlı olanlar için 10 ülke...

14 Eylül 2018, Cuma 17:27
A A
Kamboçya

Kamboçya

Acılar ülkesi olarak bilinen Kamboçya, milyonlarca insanın iç savaş sonrasında hayatlarını kaybettikleri topraklarda bulunur. Bu güzel ülkenin Siem Reap şehrinde, dünyanın en büyük tapınak bölgesi olan Angkor Wat, büyüleyici heybeti ile eminim sizleri de etkileyecektir. Günlük ortalama harcama 30 dolardır.

Makedonya

Makedonya

Ucuz olmasının yanında, Balkanlar’ın gözbebeği olan Makedonya’da görülecek harika doğal güzellikleri olan yerler var. Ortalama günlük gider 30 dolar.

Endonezya

Endonezya

Bali bölgesi balayına gidecek çiftler için ilk sırada alan bu ülkede ucuz konaklama fırsatlarını takip ederek güzel günler geçirmeniz mümkün. Günlük harcama 35 dolar.

Hindistan

Hindistan

Mistik yerlerde tarihi gezi yapmak isteyenler için fırsat niteliğindedir. İnanç sistemleri bakımından farklı düşüncelere sahip bu ülkede unutulmaz bir gezi yaşayabilirsiniz. Günlük ortalama harcama 25-30 dolardır.

Bulgaristan

Bulgaristan

Özellikle kayakseverler, dünyanın en iyi kayak merkezilerine sahip olan bu güzel ülkeye, kış mevsiminde akın ederler. Ortalama günlük gider 35 dolar

Sırbistan

Sırbistan

Belgrad Gece Hayatı ile nam saldı. Avrupa’da birçok Dj konserler verdi. Ortalama günlük gider: 30-40 dolar

Vietnam

Vietnam

Güneydoğu Asya'nın en cazip ülkesi olan Vietnam'da dolaşırken sırt çantalı turistlere rastlamanız mümkün. Günlük ortalama harcama 30 dolar civarında.

Gürcistan

Gürcistan

Batum'da akşam güneşini izlemeden dönmemeniz gerek bu yerde çok ucuza güzel bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Gürcistan’da günlük bütçe ortalaması 30 dolar.

Ukrayna

Ukrayna

Yalnızca gece hayatı için değil, Lviv, Kiev ve Odessa gibi çok güzel şehirleri keşfetmek için de Ukrayna’ya mutlaka gidilmelidir. Günlük ortalama harcama 30 dolar.

Sri Lanka

Sri Lanka

Çayları ile ünlü bu ada ülkesini tatil listesine eklemenizde fayda var. Günlük ortalama harcama 25 dolar.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.