Baba oğul, Ares Özdemir’i ‘reklam filmi çekmek’ bahanesiyle kandırmış

Baba oğul, Ares Özdemir’i ‘reklam filmi çekmek’ bahanesiyle kandırmış

H.E.’nin ağabeyi K.O.E., internette kız kardeşinin fotoğraflarını gördüğünü, ondan sonra babasıyla Ares’i darp ettiklerini iddia etti. Şeyma Yıldız’ı katleden babası da “İnternette fotoğraflarını gördüm” bahanesine sığınmıştı.

25 Şubat 2020, Salı 07:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ares takma adıyla tanınan sosyal medya fenomeni Şeyhmus Özdemir, 4 Şubat günü Antalya Kepez’de ormanlık alanda ağır yaralı olarak bulundu. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde yoğun bakıma kaldırılan Özdemir, 15 gün komada kaldıktan sonra yaşam mücadelesini kaybetti. Ares’in ölümüyle ilgili başlatılan soruşturmada baba oğul iki zanlı tutuklandı. Zanlılardan K.O.E.’nin ifadesindeki iddiaya göre, bir internet sitesinde kız kardeşi H.E.’nin (14) müstehcen fotograflarını gördü. Bunun üzerine kız kardeşine baskı yaparak bu fotoğrafları sordu. Fotoğrafları Ares’in o siteye koyduğunu öğrenince durumu babasına anlattı. Baba oğul, Ares Özdemir’i ‘reklam filmi çekmek’ bahanesiyle buluşmaya davet etti.


Ölümcül değilmiş

Buluştuktan sonra da Kepez’de ormanlık bir alana götürdü. Baba oğul, Ares’i burada darp etti. Ardından da orada bırakarak gitti. Ares ile konuşmak için buluştuklarını ardından kavga çıktığını ancak ölümcül şekilde darp etmediklerini, durumunun o kadar ağır olduğunu bilmediklerini söyledi. İddiayı araştıran soruşturma birimleri, H.E. adlı kızın ağabeyinin gördüğünü iddia ettiği fotoğraflara henüz ulaşamadı. Ares’in telefonu da incelemeye alındı.


Şeyma gibi

Ankara Çubuk’ta lise öğrencisi Şeyma Yıldız (16) 6 Şubat’ta babası Harun Yıldız tarafından vurularak öldürülmüştü. Harun Yıldız da ifadesinde şöyle demişti: “İnternette fotoğraflarını gördüm. Erkek arkadaşı olduğunu öğrenince tartışmaya başladık. Erkeklerle gezmemesi için uyaracaktım ama tartışınca kendimi kaybettim. Arabada bulunan tabanca ile vurdum. Öldüğünü görünce de korkup, yol kenarına bıraktım.”

Musa Kesler - Hürriyet

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika: Sağlık Bakanı Koca'dan önemli aşı açıklaması