Babasını sırtından vurup öldüren oğula 36 yıl hapis

Babasını sırtından vurup öldüren oğula 36 yıl hapis

Sakarya'da 2003 yılında traktöre tarlaya giden babasını av tüfeğiyle öldürdüğü ortaya çıkan 40 yaşındaki Yunus Kuru, yargılandığı mahkemede 36 yıl hapis cezasına çarptırıldı

27 Ocak 2012, Cuma 20:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sakarya Birinci Ağır Ceza Mahkemesi’nde karara bağlanan olay 17 Kasım 2003 günü Yeşilyurt Köyü’nde meydana geldi. Traktörü ile işçilerinin çalıştığı marul tarlasına gitmekte olan İlyas Kuru (58), kimliği meçhul kişiler tarafından av tüfeğiyle sırtından vurularak öldürülmüştü. Jandarma cinayet sonrasında yaptığı araştırmada katil veya katillere ulaşamadı.

Cinayetten 7 yıl sonra 2010 yılında jandarma, gelen bir ihbar üzerine yaptığı araştırmada İlyas Kuru’nun aile içi geçimsizlik nedeniyle oğlu Yunus Kuru’yu (40) gözaltına aldı. Jandarmada çelişkili ifadeler veren Yunus Kuru, çıkarıldığı mahkemece önce serbest bırakıldı. Kuru, serbest bırakıldıktan sonra gazetecilere, "Ben babamın katili değilim. Ben de 7 yıldır katil veya katillerin bulunmasını istiyorum. Babam sebze ticareti ile uğraşıyordu. 7 yıl önce tarlada öldürüldü. Olay 7 yıldır aydınlatılmadı.

Ben de katil veya katillerinin bir an önce bulunmasını istiyorum" diye açıklamalarda bulunmuştu. Jandarma ekipleri Yunus Kuru’yu serbest kaldıktan sonra fiziki ve teknik takibe aldı. Kısa süre sonra yeniden gözaltına alınan şüpheli, cinayet suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. Sakarya Birinci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 2 yıl süren duruşmalar sonunda Yunus Kuru babası babası İlyas Kuru’yu av tüfeği ile sırtıntan vurup öldürmek suçundan 36 yıl ağır hapis cezasına çarptırdı.

SAKARYA, (DHA) 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar