Babasının cinsel istismarı sonrası intihar eden Senem toprağa verildi

Babasının cinsel istismarı sonrası intihar eden Senem toprağa verildi

Senem B. ve kız kardeşi babalarının cinsel tacizine maruz kaldı. Üniversiteyi kazanan Senem, İstanbul'a geldi. Psikolojik tedavi gördü ancak yaşadığı acı olayı unutamadı. Yurt odasında canına kıydı. Dün toprağa verildi. Cenazede annenin 'Yüzünü göreyim' talebine imam izin vermedi

09 Aralık 2016, Cuma 07:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İstanbul Kartal Soğanlık Camii’nden son yolculuğuna uğurlanan öğrenci yurdunda intihar eden Senem’in cenazesinde büyük bir sessizlik ve gözyaşları vardı.

Cenazeye, Tokat Zile’de “Öldürülürüm” korkusuyla eşinin çocuklarına yaptığı tacizi gizleyen anne Ş.B. ile baba tacizine uğrayan Senem’in kız kardeşi İ.B. ve 12 yaşındaki erkek kardeşi Y. de katıldı.

Tabuta ne anne ne de kız kardeş yanaşabildi.
 

"DİRİSİNE SAHİP ÇIKAMADINIZ, ÖLÜSÜNDE AĞLIYORSUNUZ"


Senem’in okul arkadaşları, tabutun önünde gözyaşı döktü.  Senem’in bazı yakınları, “Dirisinde sahip çıkmadınız, ölüsünde ağlıyorsunuz” diye anneye tepki gösterdi.

Senem’in rengârenk çiçeklerle bezenen tabutu, cenaze namazının ardından cami avlusundan kaldırılıp mezarlığa götürüldü. O anlarda annenin ettiği tek söz “Yanıma ki oldu.
 

KIZININ YÜZÜNÜ GÖRMEK İSTEDİ İMAM İZİN VERMEDİ


Habertürk'ten Öznur Karslı'nın haberine göre 23 yaşındaki Senem’in cenazesi Yeni Şıhlı Mezarlığı’na defnedilirken annesi kızının yüzünün açılmasını istedi ancak din görevlisi bu talebi geri çevirdi.

Bir süre sonra ortadan kaybolan anne Ş.B.’nin, eşinin yaptıklarını açıklamadığı gerekçesiyle bir süre tutuklu kaldığı, daha sonra tahliye edildiği öğrenildi. 23 yaşındaki Senem’in daha önce de 2 kez intihara kalkıştığı, kız kardeşinin de daha önce kaldığı yurtta intihara teşebbüs ettiği ancak kurtarıldığı ifade edildi.   


(Cenazeye katılan anne ve kız kardeş.)


Senem, istismarcı babanın yarattığı yıkıma daha fazla dayanamadı

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Lidya dönemine ait yazıt 23 yıl sonra yeniden Türkiye'de