Babuşçu'dan bu kez 'Kahpe İnönü' tweeti!

Cumhuriyetin "reklam arası" olduğu tweeti ile büyük tepki çeken AK Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu bu kez İsmet İnönü'ye 'kahpe' diyen bir mesajı takipçileriyle paylaştı

A A
Babuşçu'dan bu kez 'Kahpe İnönü' tweeti!

TBMM Genel Kurulu’nda AK Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu’nun Twitter paylaşımı tartışmaya neden oldu. TBMM Genel Kurulu’nda AK Parti Milletvekili Tülay Babuşçu’nun Twitter paylaşımı polemik yarattı. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Babuşçu’nun İsmet İnönü ile ilgili paylaştığı tweete tepki gösterdi. AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, böyle bir bilginin taraflarına ulaşmadığını belirterek, "AK Parti grubuna dönük bir suçlamada bulunamaz hiç ki dedi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ise böyle bir şeyin kabul edilemeyeceğini belirterek, "Bu ifadeyi kullanan hakkında gerekli disiplin işlerini başlatacaktır" diye konuştu. TBMM Grup Başkanvekili Sadık Yakut, "Kınıyorum. İlgili partinin gereğini yapmasını temenni ediyorum" dedi. AK Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu ise, "Başlığı fark etmeden retweet yaptığım içerikle ilgili özürlerimi sunuyorum. Bir kastım yoktu. Dikkatsizlik sonucu olmuştur. Huzurlarınızda tekrar rahmetle anıyorum, ruhu şad olsun. Hepinizden özür diliyorum" şeklinde konuştu.

TWİTTER'DAN DA ÖZÜR DİLEDİ

KAVGA ÇIKTI

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut birleşime 10 dakika ara verdi. Verilen aranın ardından CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, AK Parti grubunun ön sırasında bulunan Babuşçu’ya sözlü tepki gösterdi. AK Parti ile CHP’li milletvekilleri arasında tartışmalar yaşandı.

O MESAJDA NELER YAZIYORDU
 
Ak Parti'den tekrar aday adayı olan  Babuşçu’nun paylaştığı Tweet’te, Dr. Mehmet Hakan Sağlam’ın yazdığı öne sürülen şu mesaj yer aldı:
 
“Masa başında toprak nasıl kaybedilir içimizdeki hainleri anlatalım; Lozan Barış Antlaması madde 129: Türk hükümetince Anzak (Arıburnu) bölgesindeki toprak parçaları İngiliz İmparatorluğuna bırakılacaktır... Evet, uğruna 253 bin şehit verdiğimiz Arıburnu İsmet İnönü tarafından İngiltere toprağı haline getirilmiştir. Gelibolu Arıburnu sahilinde Türk devleti asker bulunduramaz, hiçbir şey inşa edemez. İnanmayan Geziciler, ulusalcılar, CHP’liler Lozan Antlaşmasının 129. maddesini okusun da Lozan’ın başarı mı yoksa hezimet mi olduğunu öğrensin. Cumhuriyetin lider sultası Lozan’da; Suriye, Mısır, Irak, Filistin, Kudüs, Yemen, Cezayir, Libya, 12 Adalar ve Balkanları verip geldi.”
 
Gelen tepkiler üzerine Babuşçu Meclis'te söz alarak başlığı fark etmediğini belirterek özür diledi. Babuşçu ""Cumhuriyetimizin kurucusu İsmet Paşa'nın ruhu şad olsun, hepinizden özür diliyorum" dedi.
 
 
''REKLAM ARASI BİTTİ''
 
Babuşçu daha önce de Twitter hesabından Cumhuriyeti kastederek, “Osmanlı İmparatorluğu’nun 90 yıllık reklam arası sona erdi” mesajı atmıştı. Bu mesajı büyük tepki çeken Babuşçu, “Arkadaşlar reklam arası bitti, film başladı ve isteseniz de istemeseniz de 2023’te vizyona girecek” mesajı da atmıştı.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Başbakan operasyonu böyle takip etti