BAE Şeyhi'nin oğlu ölü bulundu!

BAE Şeyhi'nin oğlu Şeyh Halid bin Sultan el Kasımi'nin şüpheli ölümüne dair iddialar gündeme bomba gibi oturdu.

03 Temmuz 2019, Çarşamba 11:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sharjah Emiri Şeyh Sultan bin Muhammed el Kasımi'nin Londra'da yaşayan ve moda tasarımcısı olan oğlu Şeyh Halid bin Sultan el Kasımi geçtiğimiz pazartesi günü hayatını kaybetti.

Henüz teyit edilemeyen bilgilere göre 39 yaşındaki Halid bin Sultan el Kasımi, grup seks partisinde kullandığı aşırı dozda uyuşturucu sebebiyle yaşamını yitirdi.

İngiliz yayın kuruluşu The Sun'ın haberine göre Halid bin Sultan el Kasımi'nin cansız bedeninin bulunduğu Knightsbridge'deki evinde uyuşturucu madde bulundu.

Halid bin Sultan el Kasımi'nin evinde bir parti düzenlendiği ve parti sırasında bazı konukların uyuşturucu kullandığı ve cinsel ilişkiye girdiği iddia edildi.

Habere göre Halid bin Sultan el Kasımi'nin ölümü sebebiyle iç soruşturma başlatıldı ve sürecin gizlilikle yürütülmesi talep edildi.

Kamuoyunun detaylı bilgilendirilmediği olayla ilgili gözaltına alınan ya da tutuklanan olmadı.

Birleşik Arap Emirlikleri'nin Şarika (Sharjah) kentinde üç gün süre ile yas ilan edildi ve bayrakları yarıya indirildi.


39 yaşındaki Şeyhin arkadaşı ve eski iş partneri Elliott Frieze, Sultan el Kasımi'nin son derece çalışkan ve yetenekli biri olduğunu söyledi.

Sultan el Kasımi ile beraber çalışan kişiler acı kaybı beklenmedik olarak niteledi.

Çok sayıda kişi 1999 yılında 24 yaşındaki bir başka oğlunu da kaybeden baba Şeyh Halid bin Sultan el Kasımi'ye taziye mesajlarını iletti.

Emirlik'in Cumhurbaşkanlığı İşleri Bakanlığı tarafından taziye mesajı yayınlandı.

Birleşik Arap Emirlikleri'nin Şarika kentinde doğup büyüyen Halid bin Sultan el Kasımi dokuz yaşındayken Londra'ya yerleşti ve Kent şehrindeki Tonbridge Okulu'nda eğitim görmeye başladı.

Imperial College London'da Fransızce İspanyolca eğitimi alan Halid bin Sultan el Kasımi, Central Saint Martins Sanat Okulu'nda moda tasarımı okudu ve 2008 yılında Qasimi Homme adlı erkek giyim markasını kurdu.


Cenazesi Birleşik Arap Emirlikleri'ne getirilen Şeyh Halid bin Sultan el Kasımi, dün kılınan cenaze namazının ardından defnedildi.

Cenaze namazı ve törenine Sultan el Kasımi'nin babası Sharjah Emiri Şeyh Sultan bin Muhammed el Kasımi, Acman Emiri Şeyh Humayid Bin Raşid en Nuaymi, Ummül-Kayveyn Emiri Şeyh Saud bin Raşid Al Mu'alla ve Resü'l-Hayme Emiri Saud bin Sakr el Kasımi katıldı.

Şeyhin cenazesinin siyah bir tülle sarıldığı dikkatleri çekti. Bunun bir tür cenaze geleneği olduğu aktarıldı.

Londra polisi Şeyh Halid bin Sultan el Kasımi'nin ani ölümü ile ilgili soruşturmanın sürdüğünü belirtti.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 66 yıldır aralıksız çalışan kadın sadece 4 gün izin yaptı