Bahçe çökünce ortaya çıktı! Görenler şaşkına döndü

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde çöken bir bahçenin altından yeraltı şehri çıktı

03 Ağustos 2019, Cumartesi 11:33 Son Güncelleme:
A A

Nevşehir’in Avanos ilçesine bağlı Çalış beldesinde Mustafa Güneş’e ait arsanın içerisinde bulunan bahçe, 3 gün önce çöktü.

Çöken bahçenin nereye çıktığına bakmak isteyen kasaba halkı çökme sonrasında aşağıda yeraltı şehrinin ortaya çıktığını gördü.

Şimdi ise tüm Çalış halkı yetkililerin bu duruma el atarak kasabanın altında bulunan yeraltı şehrinin turizme kazandırılmasını istiyor.

Çalış kasabası halkından Alaattin Sarıdaş yaptığı açıklamada, "Biz buraları 20 senedir ortaya çıkartmaya çalışıyorduk" dedi. Sarıdaş, "Kasabamızda bulunan bu alanın bahçesinde iki gün önce bir çökme meydana geldi. Bu çökme sonrasında bizler içeri girip baktığımızda önceki yeraltı şehirlerinin tam merkezi olduğunu gördük.

Biz 20 senedir buraları ortaya çıkartmaya çalışıyorduk. Şu an çökme olan bahçe, yeraltı şehrinin asıl merkezidir" dedi.


Çöken bahçenin sahibi Mustafa Güneş ise yaptığı açıklamada bahçelerinin 3 gün önce çöktüğünü ve çökme sonrasında kontrol ettiklerinde yeraltı şehri ile karşılaştıklarını söyledi.

Güneş, "Ben 62 yaşındayım. 1968 yılında burada amcamlar ev yaptırmak için temel attılar. Temelden buranın devamı çıktı. Buranın devamı daha önceden de vardı. Buralar şimdilerde kapandı, böyle duruyordu.

Allah’tan 3 gün önce bir göçük olunca ortaya çıktı. Burada bir tarih var. Siyasilerin el atması lazım. Çalış'ta tarih fışkırıyor" diye konuştu.


Sıradaki haber yükleniyor...