Bahçeden ceset çıktı

Bahçeden ceset çıktı

Balıkesir'in Manyas ilçesinde oturan 70 yaşındaki Müceyla Engin'in cesedi evinin bahçesinde gömülü olarak bulundu

24 Kasım 2011, Perşembe 15:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Manyas’ın Hamamlı köyünde oturan Müceyla Engin, eşi 2 yıl önce bir yaralama suçundan hapse girince şizofreni hastası oğlu Mehmet Engin ile yaşamaya başladı.

2 kız ve 1 erkek çocuki olan ve cilt kanseri tedavisi gören Müceyla Engin, Kurban Bayramı’nın dördüncü günü 9 Kasım’dan itibaren görülmeyince evli olan kızları Nazlı Çakır ve Emine Ercan eve gelerek ağabeyleri Mehmet Engin’den annelerini sordu.

Mehmet Engin’in annesinin hastaneye gittiğini söylemesi üzerine şüphelenen Emine Ercan, oğlu Ramazan ile ağabeylerinin evde olmadığı bir saatte bahçeyi dolaştı.

Bahçe kenarında kazılı bir yer olduğunu gören Ramazan Ercan, toprağı eşelerken kullandığı kürek anne annesinin parmaklarına takıldı.

Olayın jandarmaya haber verilmesi üzerine yaşlı kadının üzerinde herhangi bir darp izine rastlanmayan cesedi, 80 santimetre derinliğindeki çukurdan çıkarılarak, otopsi için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Olayla ilgili Mehmet Engin gözaltına alındı. İfadesinde, "Annem hastanede" diyen Mehmet Engin’in suçlamaları kabul etmediği belirtildi. Soruşturma sürdürülüyor.

Süleyman ÖZAYDIN/DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yaşadığı korku dolu anları anlattı: Sesimi duyuramadım